Diş çıkarken huzursuzluk yapar mı?

mettt soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar,


İnternetten takip ettiğim ve genel olarak çok beğendiğim bir doktor (Kadir Tuğcu) bebeklerin diş çıkarırken rahatsız olmadıklarını, bunu sadece Türk doktorlarının söylediğini, başka bir hastalık kaynaklı ateş olursa, bu vücudun metabolizma hızını çok arttırdığı için diş çıkmasını hızlandırabileceğini, fakat diş çıkarken ateş yapmayacağını söylüyor. Ben bunlara tamamen katılıyordum çünkü büyük oğlumda dişlerini çıkarırken hiç bir huzursuzluk gözlemlememiştim. Fakat 5,5 aylık olan küçük oğlum iki akşamdır (gündüzleri hiç bir şeyi yok) geceleri canı çok yanıyormuşcasına bağıra bağıra ağlıyor, dayanamayıp calpol verdim ve 20 dk sonra sakinledi, demek ki bir yeri ağrıyordu ve kesildi.

Merak ettiğim, sizin bebekleriniz dişlerini çıkarırken huzursuzlukları, ağrıları ya da anlayamadığınız ağlamaları oldu mu?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


zynpsrz

benim oğlumun dişleri çıkarken sadece eli ayağı bir parça sıcak oluyordu, kaşıntıdan eli ağzına gidiyordu.. ama abartılı sorunlar yaşamadık.. acaba oğlunuzun karnı ağrıyor olabilir mi? katı gıdaya yeni geçtiyseniz mesela...


mettt

Evet, çok az miktarlarda katı gıdaya geçtik, küçük fincan ölçümüz, onu da bitirmiyor, diğer günlerden farklı olarak püresine zeytinyağı yerine, çay kaşığının ucu ile tereyağı koymuştum lezzet versin diye, acaba nedeni bu olabilir mi? Araştırmış ve sakıncası olmayacağını okumuştum ama bilemiyorum.



zynpsrz

küçük fincan da olsa onun için çok büyük bir değişiklik :) bu yüzden karnı ağrıyordur, dişten olduğunu sanmıyorum.. sevgiler :)


mettt

Çok teşekkür ederim zynpsrz :)


elifge

Dis cikarma her bebekte baskadir bazisi huzursuz olur bagzisi hic aglamazda



Cevaplamak için Üye ol