bebeğimin sürekli uyanması

selibuyuk soruyor: 4

Arkadaşlar 5 aylık bir oğlum var.1 hafta öncesine kadar geceleri sadece 2 kez uyanır emer ve uyurdu.ilk seferde 6saate yakın yada 5 saat uyurdu.şuanda yatırdığım zaman en geç 2 saat sonra uyanıyor tekrar uyuttuğumda her saat uyanıyor.sabaha kadar 6-7 kere uyanır olduk.görünürde hiçbi sıkıntı yok gibi gözüküyor ama derin uykuya da geçemiyor.1haftadır altüst olduk.hala park yatakta yatıyo acaba rahat mı edemiyo çünkü dönmeye de başladı.sığmıyo olabilr mi hareketlerinden?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


iptal_uye

:))) daha çok minik annesi, uyku alışkanlığı o kadar çok değişecekki. ben de kızımın akşam uykuya yatıp sabah 5:30-6'ya kadar uyuduğunu bilirim ama değişiyo maalesef :)


annedennotlar

bence bu konuda hemen bu kadar karamsar olma.geröekten daha çok değişecek.çınar bey 12.ayından sonra bana cok eziyet etti hemde 45 dk.da bir. bir süre sonra uykusuzluktan sinirli ve gergin oluyordum bu da çınar'a yansıyordu tabi.Farkedince hemen toparladım kendimi.önce mümkün oldugunca sakin olmalısın.hemen kucağına al sarıl sakinleşeceği şeyler söyle,şarkı,ninni yada konuşabilirsin.Bir süre sonra onun sana ihtiyacı oldugunda senin yanında olacağını bildiği için daha rahat ve uzun uyumaya başladı.Biraz zaman ver bebişine daha çookkk uykusuz bırakcak seni:)


RuzgarliGunlerveGeceler

bebeginiz sanirim su sira bir buyume atagi geciriyor. yogunlukla 5-6. aylarda yasaniyor. bu donemde, bebek daha fazla beslenmeye gereksinim duyuyor bu yuzden de siklikla uyaniyor. bakin gorun bir sonraki doktor kontrolunde guzel kilo almis olacak ya da boyu aniden uzamis olacak. aynisi basima geldi oradan biliyorum...


selibuyuk

doktorumuzla görüştük.sadece uyku düzenini yitirmiş.başka hiçbi problem yok.fitille 1-2 gece onu rahatlatıp eski düzenimizi sağlamaya çalışıcaz inşallah,teşekkür ediyorum hepinize...Cevaplamak için Üye ol