Laktoz alerjisi ve sancılar

Ozge_Ayaz soruyor: 3

mrb arkadaşlar..bebeğim beşinci ayını bitirdi bugün..3.aydan itibaren kilo alımı yarıya düşmüştü(500gr)..ve son ay 100 gr civarında alınca doktorumuz mamaya başlamamız gerektiğini söyledi..fakat hangi mamayı verdiysek alerjik reaksiyonlar belirdi ve araştırma hastanesine gittik..sonuç olarak bebeğimde süt ve süt ürünlerine karşı alerji teşhisi kondu ve özel mamaya(neocate) geçildi..fakat biberona alışık olmadığı için çok zorlanıyoruz yedirirken ve de sancılarımız çok oluyor..gece saate bir kalkıyor..emip yatırıyor gene sancısı olup uyanıyor..tok tutsun diye pirinç unlu mahallebi veriyorum ama nafile..kabusa döndü günlerimiz..bi önerisi olan ya da aynı durumu yaşayan varsa tecrübelerini bekliyorum..


Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ebruli_ela

buketigo fügen hn.ı bende duydum okuduğum kadarıyla sizde memnunsunuz. muayenehanesine mi gittiniz yoksa cerrahpaşaya mı bende bi göstermek istiyorum kızımı

ama sanırım biraz pahalıymış


buketiko

Biz nişantaşındaki muayenehanesine gidiyoruz, tavsiyeleri oldukça başarılı biz çok net sonuçlarını gördük. daha önce gittiğim doktorlar sadece süt ve süt ürünleri ve yumurta sonrasında domates'i kestirmişlerdi ve sonuç alamamıştık.  

Muayene ücreti 300 tl, ortalama 1 veya 1,5 ayda bir doktoru görmeniz gerekiyor. Cerrahpaşa'da hasta kabul edip etmediğini hiç sormadım. Ama mama raporu için yardımcı oluyor. Biz mama raporumuzu onun sayesinde çok kısa bir sürede cerrahpaşa'da çıkardık (ne kadar hala anne sütü veriyor ve mama kullanmıyor olsamda, her ihtimala karşı diyip raporu çıkarttırdık). Alerji testleride bildiğiniz gibi özel sağlık sigortaları tarafından karşılanmıyor ve çok pahalı bu testleride cerrahpaşa'da ücretsiz yaptırdık.


Ozge_Ayaz

bugün 08:00-17:00 arası hastanedeydik..testimiz yapıldı..inek sütüne karşı alerjimiz çıktı,ama çok şükür vücudun toleransı varmış,ikinci yükleme bölümünde 24cc de alerji belirtisi oldu..6 ay sonra tekrar test yapılacak..bi diyet yok..neocate devam..yarın da heyet raporuna başvuracağız..

bu arada ege ünv.de tanıştığımız kader arkadaşlarımızın söylediğine dayanarak;ünv.yeni bi yönteme başlamış ve kısa sürede bu alerjyi tedavi ettiğini öğrendim,istanbuldan bile günü birlik gelen hastaların olduğunu gördüm..ilgilenenlere kısa bi not olsun..
Cevaplamak için Üye ol