1 yaş kan kontrolü kansızlık...

katre_06 soruyor: 2

geçen hafta kan kont yaptırdık hgb 10.4 hct 30.5 mcv 67.6 mch 23.1 geldi 3 ay önceki değerlerimiz normaldi halbuki beslenmemiz gayet dengeli her ne kadar iştahımız azalsada 1 yaşa doğru ...acaba bu değerler demir takviyesi olmadan düzelebilirmi kan verdiğimiz zaman ateşimiz falanda vardı dr kendini toparlayınca getir kan ilacı başlayalım dedi hastalık kan sonucunu etkilermi?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ketrin

referasn değerler ne idi? her hastaneden farklı oluyor o açıdan soruyorum.Birde enfeksiyon ateş durumlarında kan değerleri normalin altında albiliyor. sağlıklı bir zamanında tahlil yaptırıp baktırmak en iyisi. bende kızıma 7 aylıktan sonra kan ilacı vermedim. 1 yaşında normaldi ama 1 ay önce hastayken bakıldı crp falan yüksekken kan değeri 10.6 altı sınıra yakın gibiydi ama alt sınırın altında bile değil. daha sonra bakarız gerekirse kullanırız dedi doktorumuz. sorduğum 2 doktorda testin sağlıklıyken yapılmasını hastayken yanıltabileceğini söylediler. birde demir depolarıda kontrol edilirse daha net sonuç alırsınız.


katre_06

alt değer 11 görünüyor ama yetişkin bebek aynı kategoride değerlendiirliyor bu gün drmuza sordum hastalık sebebiyle bu kadar düşmez dedi ferifer kaşık damlası verdi 1 ay kullanıp tekrar kontrol edeceğiz ama kaşık 40 mg demir içeriyor 1 yaş bebek için günlük doz çok değilmi  vermek konusunda kararsız kaldım ??? bu şurubu kullanan varmı ???Cevaplamak için Üye ol