AYLARDIR UYKUSUZUM...

nurcolak soruyor: 4

Mrb aylardır gece doğru dürüst uyumuyorum çok yoruldum ve sinirlerim bozuldu iyice gece  her kalktığımda bişeyler yemeğe başladım ve şuan doğum yaptıgım kiloya nerdeyse ulaşmış vaziyetteyim.kafamı toparlayamıyorum yorgunum sinirliyim.gece yarım saat- 45 dk arası kalkıp ağlıyor kızım meme emiyor ve uyuyor bazende uyumuyor yarımsaat yada bir saat mızıldanıyor.Sabah 07:00-07:30 arası kalkıyor.günde 2 kere 1ersaat uyuyor.kızımada bukadar uyku yetersiz ama kızım halinden memnun gibi gücüm kalmadı artık...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozgu_naz

18 aydır durum aynı bizde de.ama şuna emin olun azalarak devam ediyor.yavaş yavaş düzene gireceğini düşünüyorum.yarım saatte bir meme derdi şimdi saat başı uyanıyor:)hiç uyumamış gibi kalkıyorum sabahları ama alıştım biraz sabır diycem size de.


guven

Sanırım herkes benzer tavsiyede bulunacaktır, durumunuzu tabi ki bilmiyorum, ama yardım alın. Yakınlardan, rahat ettiğiniz kişilerden, eşinizden yardım isteyin 13 aylık artık gece 45 dakika da bir kalkmaması gerekirdi, belki alışkanlık yapmış olabilir mi, sakinleşmek için emmek istiyor olabilir mi. Belki daha profesyonel bir yardım alabilirsiniz, uyku sorunu için. 

Ne kadar faydalı bilmiyorum, benim yakın bir arkadaşım Merhaba Bebek kitabının yazarı gelişim Uzmanı Psikolog Sinem Olcay ile irtibata geçmiş, istanbul'da yaşamamasına rağmen msn'den kameralı görüşme ve ders ile uyku konusunda yardım almıştı. Uyku Eğitimi konusunda belki burada tecrübesi olan anneler vardır yardım edebilecek. http://www.istanbulparentingclass.com

Ben kendim Merhaba Bebek kitabını okudum bazı kısımlara katılırken bazı kısımlarda tam hem fikir olmadım, ama tracy hogg kitabından faydalandım. Umarım bir yardımı olur bu yazdıklarımın.


aakin

benim kızım da 12 aylık. sanırım aynı durumu ben de yaşıyorum. doğduğundan beri uyumayan bir bebek oldu. gece yarım saat bazen daha da sık uyanıyor. bazı geceler 30 kez falan uyanıyor. ben 10. ayda gece emzirmeyi kestim belki uykuları düzelir diye ama düzelmedi. belki siz de işe yarayabilir. genelde işe yaradığını söylüyorlar. ben artık durumu kanıksadım sinirlerimi bozmuyorum. sonsuza kadar böyle gitmeyecek biliyorum. bir de doktorumuz bize day&night bitkisel şurup önerdi tamamen bitkisel rahatlıkla deneyebilirsiniz dedi. aklınızda olsun belki bir nebze işinize yarar:)
Sizi çok iyi anlıyorum ama hani derler ya kelin ilacı olsa diye :) o durumdayım yani. Allah hepimize kolaylıklar versin. uyuyan çocuğu büyütmeye birşey yok diyorum artık.


aslibulut

selam kesinlikle aynı durumdayız.biz de 13 aylığız ve en az 6-7 kez uyanıyoruz.bir de ben sabah bu kafayla işe gidiyorum.ben de çok asabiyim, depresifim, negatifim.neden çünkü 13 aydır sıfır uyku nerdeyse.benim sormadığım kişi denemediğim yöntem kalmadı yok yok yok.kaderime boyun eğdim.sana şu söyliyeyim acıktığı için değil memekolik olduğu için kalıyor.iki fırt çekip yatıyor.sürekli mızıl mızıl.dr gece beslenmesini kes dedi.1 hafta uyguladım.o sıra işten izin aldım.gece meme gelmeyince kıyamet koptu uykusu iyice açıldı.zaten az uyuyodum hiç uyuyamaz oldum.gündüz onunla uyurum diye düşünüodum olmadı.tam sarhoş oldum gücüm yetemedi.eşim de yardım edemedi işleri çok yoğundu uykusuz kalacak durumda değildi.sabretseydim belki olacaktı.dr 1 ay zaman tanı demişti.bence gece beslenme olayını kes belki işe yarar.benim şu anki tek umudum emzirme kesilince uyur inşallah.toptan keseceğim bikaç ay sonra.Cevaplamak için Üye ol