Oğlumu araba tutuyor kusuyor,yola çıkamıyorum

_yasemen_ soruyor: 2

21aylık oğlumu araba tutuyor,7aylık civarında farkettim bunu 15dk yol gidelim kusuyor.yazlığımız 1saatlik mesafede oraya gidince düşünün nasıl gidyoruz heryerimiz kusmuk içinde.eşim ve abiside 9yaşına kdr bu şekilde imişler araba tutarmış.2dklık yolu gidemezlermiş.böyle bir durum genetiklik taşırmı bilemedim.oto koltuğuna oturtamıyorum,kucağımda yada yanımda oturtuyorum bende arkada onunla beraber biniyorum aracımıza,birtane yoğurt kovası hep yanımızda çok terliyor camlar sürekli açık,,buna rağmen 15dk civarı yol gidelim ağlayıp kusmaya başlıyor zaten yemeği zor yiyen bir çocuk kusunca daha bi üzülüyorum.karnının aç olmasına özen gösteriyorum.1saatlik yol bize 1,5saat oluyor.eşim her hafta sonu yazlığa gitmek istiyor bense çocuğun halini biliyorsun deyip duruyorum.dr.umuza sordum yapacak bişi yok dedi daha çok küçük dedi.bense bu durumda ne yapacağımı şaşırdım artık..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Ezo06

bende araba tutmasının genetik olduğunu düşünüyorum. çünkü babam askere gidene kadar ve ben de ilkokul 3. sınıfa başlayana kadar çok çektik bulantıdan. değil arabaya binmek, yanımdan araba geçerken bile kuscak hale gelebiliyordum (babamda öyle imiş)  artık öyle bir sorunumuz yok. şöyle ki, babam askerde iken babamın bu rahatsızlığını farkeden bir arkadaşı babama gizlice benzin içirmiş.o günden sonra da bir daha bulantı yaşamamış. sürekli bana bundan kurtulmam için benimde içmem gerektiğini söylüyordu. amaa ben ağlaya zırlaya reddediyordum. (düşünmesi bile iğrenç) böyle bi kac kez üsteledi. hergün çekeceğine bir gün cek diyerek beni ikna etti. çok değil, 1 çay kaşığı benzin sayesinde o gün bu gündür araba tutmuyor. ama tabi kiii bebekler için asla uygulanmamalı.


_yasemen_

k.p de benzin koklatılmalı deyip durur bna.ama ne gariptirki benzinliğe girdiğimiz gibi kustuğunu biliyorum kaçkere hemde.arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum yorumlarınız için....
Cevaplamak için Üye ol