ogluma sünneti nasıl anlatirim?

buryav soruyor: 6

buyuk oglum 40 gunlukken sunnet oldu. simdi nasip olursa kardesini de ilk 1 hafta icinde sunnet ettirmeyi dusunuyoruz. ama buyuk ogluma sunnet ettirmeye gidiyoruz kardesini dedigimde, sunnet ne diye sorarsa, bunu ona nasil anlatmaliyim? kesmek, dikis vb. seyleri soylemeden??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Ana_Panda

Bence bu yaşta sünnetten bahsetmenize gerek yokki.. doktora götürüyoruz diye bilirsiniz. yani en azından ben böyle yapardım. bir az daha büyüdükten sonra sorduğunda yani anlatıla bilir. 


buryav

buyuk ihtimalle hastaneye bizimle gelecegi icin, merak edip soracaktir. ki zaten ha simdi ha sonra, anlatmam gerektigi zaman nasil anlatmaliyim??


Ana_Panda

Buryav, bu konuda bilgim yok. erkek çocuğum olmadığı için de hiç araştırmadım düşünmedim de. ama ben yine de şimdi anlatmazdım. sonuçta cinsel organ, onun kesilmesi ve s. yalnış şeyler düşünebilir, korkular yaşaya bilir, ilerki zamanlarda cinsel yönden bu onu kötü anlamda etkileye bile bilir.. yani onların psikolojisi bizden çok farklı.  3 yaşında bir çocuğa sünneti anlatmak başka, 8 yaşındakine anlatmak başka. o yuzden bir az daha beklenmeli. ama illa soracaksa, kardeşinin bacağını sinek ısırdı derdim herhalde .))  hani 3 yaşındaki bir çocuk bilmese de olur düşünürdüm herhalde.  kolay gelsin.


buryav

ana_panda, burcu_ayaz tesekkurler.
 
ana_panda bende kesinlikle kesip, dikmek kisimlarini anlatmadan nasil anlatabilirim? nasil bir kilifa sokabilirim? demistim sorumda.. 

ve beni endislendiren kismi yazmayi unutmusum (altini degistirirken pansumanli halini gormesi) burcu_ayaz dile getirmis. tesekkur ederim. ve cis olayi mantikli.


Ana_Panda

ah evet altını değiştirirken görücek di mi. ben bunu hiç düşünememiştim. Burcu ayazın söylediği çok güzel bir açıklama olur. erkek annesi olmak başka .)


buryav

tesekkurelr ana_panda :)Cevaplamak için Üye ol