Bebek-Çocuk masajı

EsraEA soruyor: 2

Ufak bebeklerken yapmaya fırsatım olmuyordu. 2 yaşa doğru uyurken masaj yapmaya başladım. Evet kaşındım :) Ama onlar da mest oluyor ben de :) Bebek masajı ile ilgili bir kitap aldım ama daha çok solunumu uyarma, göğüsü rahatlatma, aktifleştirme gibi şeylere yönelik masajlar var. Oğlum da ayaklarına masaj yapılmasına bayılıyor. Sırtlarına da hafif parmaklarla gezdirme, hafif tutup bırakma şeklinde yapıyorum. Kitapta solunumu uyarmak için aşağıdan yukarıya yapılmasını öneriyordu. Ben uykuya dalacakları için yukardan aşağıya doğru yapıyorum.
Bir de sırtlarında masaj yaparken bir oyunumuz var. Tren geçiyor deyip parmaklarımla tren rayı yapıp, etrafında filler dolaşıyor deyip hafif güçlü vuruyorum. Atlar koşuyor diye parmak uçlarımla hızlı hızlı geziniyorum. Gibi şeyler yapıyorum.
Ama hani sonuçta masaj da bambaşka bir alan. Aşağıdan yukarı yaparsan solunumu uyarıyorsan, ben böyle kimbilir neler yapıyorum :)
Masajla ilgili önerileri, linkleri olan var mıdır :)))

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Seda_

merhaba hanımlar;
bende oğlum için özellikle tv karşısında uzandığında ayak ucuna otururum ayaklarını bacaklarımın üstüne atar ve ıh ıh der. yani benden masaj ister. bende ayaklarına hafif hafif özellikle ayak altı ve üstüne tutma bırakma yapıyorum öle öle ayakları rahatlıyor ve uykuya dalıyor. tabi bu bizde alışkanlık değil ara ara istiyor.


EsraEA

Benimkiler de bayılıyor :)) "Maşaş yap maşaş yap" diyorlardı. Öyle uykuya dalıyorlardı. Bu aralar kendileri direk gidip yattığından yapmıyorum artık. Ama bu sabah oğlum geldi, yanıma kıvrıldı, şöyle sırtıyla oynadım bir mest oldu, yüzünde iyice gülücükler açtı :)))Ben de masaja bayılırım. Kime çektikleri belli yani :)Cevaplamak için Üye ol