10 aylık oğlum sünnet olmak zorunda

busra_cem soruyor: 6

merhaba oğlum tıkanıklıktan dolayı sünnet olmak zorunda genel anestezi ile yapılmak zorundaymış şimdi ben ankarada iyi bir çocuk cerrahı arıyorum tabi cerrah kadar anestezicide iyi olmalı sanırım sünnet yaptırıp memnun kalan arkadaşlar doktorlarının isimlerini ve mümkünse ne kadar ücret ödediklerini yazabilirlerse çok sevinirim...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


SelmaOnurEmre

Neden anestezi almak zorunda ki? Benim oğlum da 6 aylıkken sünnet oldu. Çok ama çok memnun kaldık doktorumuzdan. Mahmut Ferda Şenel doktorumuzun adı. Kendisi Çocuk Üroloğu. Kendi doktorumuz ve başka bir GATAdan bir prof çocuk doktoru Ferda Beyi önerdi. Anestezi önermediler. Anestezinin riski sünnetten fazla dedi prof. Plastik Kıskaç yöntemi ile yaptı Ferda Bey. Mikrop kapacak sorunu hiç yaşamadık. Sadece uyuşturucu iğne yapılırken 3 sn ağladı o kadar. Kesinlikle tavsiye ederim. İncelemek isterseniz sitesi http://www.kolaysunnet.com/ Bu arada geçen yıl Haziranda 400 TL vermiştik. 


vesileakboga

Ben de, Ankara'dayim, Hatta dun de ayni soruyu sormustum.

Ben, oglumun sunneti icin, 3-4 kisiden Cocuk Urologu, Prof. Dr. Tarkan Soygür'un adini duydum.

Bana, 6 aydan buyuk cocuklarda, ameliyathane sartlarinda ve hafif anestezi altinda sunnet yapilmasinin cocuklar icin daha saglikli oldugunu soylediler.


busra_cem

oğlum çok hareketli bezini bile ayakta bağlıyorum o kadar yani doktor 5 dk muayene ettikten sonra lokal anestezi bu çocuk için işkence olur dedi..gittiğim doktor genel cerrahtı çocuk cerrahı olması daha iyi olur diye düşündüm birde prof.dr aydın yağmurluya netten sormuştum oda kesinlikle genel anestezi olmalı dedi tabi sünnet fiyatları 1250 ile 3400 arası değişiyo değince ona gitmekten vazgeçtim maalesef :)) tarkan soygürü bende duydum ama hakkında pek bir bilgim yok fiyatların çok olması sanırım özel hastanelerde yaptıkları için hem doktora veriyoruz hem hastaneye mesela fatih üniv.hastanesinde bir dr var 650 liraya yapılıyormuş dr fatih andıran ama hakkında pek bişey bilmiyorum..biraz ikna olup bebeğimi buna emanet ederim diyeceğim birini arıyorum sanırım bu konuda çok takıntılıyım.


barbunya

 3 aylıkken kadir mutlu da yaptırdık sünnetini,çok da memnun kaldık hiçbir sorun yaşamadık.. lokal anestezi ile yaptı,oğlum uyudu zaten operasyon esnasında ,,9 aylık bebek elbette hareketlenmiştir artık kolay kolay durmaz..ama orda çocukları oyalıcak pekçok şey var sünnet esnasında ,,internet sitesi var ,ordan tel.ini alip bi görüşün isterseniz,,,


nrkrtl

benim oğlum  pisinden 3 kez ameliyat oldu. doktorumuz gazi ünüversitesi çocuk cerrahisi ABD başkanı (çocuk ürolojisi) prof. dr. can başaklar başarılı bir cerrah tavsiye edrim. bizim durumumuz sünnet kadar basit değildi daha komplike bir durumdu. hakkında ayrıntılı bilgiyi gazi üni hastanesi wep sayfasında bulabilirsiniz.


sunnetdernegi

Sayın Halkımıza Duyurudur;

Sn. Kadir Mutlu Yıllarca Sünnet Konusunda Siz Değerli Halkımıza Hizmet Etmiş Bir Meslektaşımızdır.

Ancak Kendisi Sağlık Memurudur Ve  Sağlık Memurlarının Sünnet Yapması 2014 Sayılı Torba Yasa İle Yasaklanmıştır. (Sağlık Bakanlığı Ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Vegörevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Kanun No;6514)                                                                                         

Kendisine Sünnete Verdiği Emeklerden Dolayı Teşekkür Ederiz, Bundan Sonraki Çalışma Hayatında Sünnet Dışında Da Başarılarının Devam Edeceğine İnanıyoruz.

Sağlık Bakanlığımızın  Sünnet İşlemini Sadece Doktorların Yapması Gerektiği Yönünde Vermiş Olduğu Bu Kararın İsabetli  Olduğunu Onaylıyor Ve Hükümetimizin Bu Doğru Kararını  Destekliyoruz.

Kanuni Olarak 2015 Yılı İtibariyle Sünnet İşlemini  Sadece Doktorların Yapmaya Yetkili Olduğunu Siz Değerli Halkımıza  Bir Kez Daha Hatırlatmak İsteriz.

Saygılarımla

Op.Dr.Vedat Ali Canoğlu

Üroloji Uzmanı

Profesyonel Sünnet Yapanlar Derneği Başkanı

05552887638

(Bilgi İçin ; Ankara İl Sağlık Müdürlüğü-Tıp Meslekleri Bölümü +90 312 592 44 00)

 Cevaplamak için Üye ol