Aysun the sütçü'den süt alan var mı?

seda_melis soruyor: 10

Aysun the sütçüden süt almayı planlıyorum ama 5 lt.den az sipariş kabul etmediğini söyledi. Ve bu sütü de haftada bir getiriyormuş. Şimdi ben bu 5 lt.lik sütü alıp kaynatıp dolaba koysam, 1 hafta boyunca kızıma bu sütü içirebilir miyim? Günde 500 ml içtiğini varsayarsak, bizim de kullandıklarımızla birlikte 5 lt.yi tüketebiliriz 1 hafta içinde ama bozulur mu acaba, kararsız kaldım. Bu şekilde kullananlar var mı?

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


Taita

çok teşekkür ederim. ikiniz de ayrı mail adresi verdiniz ben de ikisine bir mail attım. aslında cebi olsa daha kolay ulaşırdık. ben almayı çok isterim .çiftliğe giden herkes bayılmış.. hayret benim yeni haberim oldu.
çok sağolun kızlar


basakboran

bu sütün ne önemi var diğer sütlere göre ilk defa duydumda


seda_melis

İşletmeleri 6 senedir hastalıklardan ari sürü sertifikasına sahip bir işletme ve kapalı sistemde,el değmeden sağım yapmakta olduklarını biliyorum. Ayrıca hayvanlarına kesinlikle fabrika yemi vermiyorlar, kendi belirlediikleri tahıl ve otlarla besliyorlar. Bu işi gönülden yapan insanlar, bana da çok güven verdi. Kullananların da çok memnun olduğunu biliyorum. Bu arada Aysun hanım İngilizce İktisat mezunu, eşi ise dansçı olarak bildiğimiz sait Sökmen'in oğluymuş. O da MSÜ'de perküsyon hocalığı yapıyormuş. Bu aile profili de ilgimi çekti, bu anlamda da işlerini çok bilinçli yaptıklarını düşünüyorum. kendilerini tanımıyorum ama takip ettiğim blog sahiplerinin de güzel yorumlarını okuyunca güçlü bir imaj oluştu bende.


seda_melis

Çok sevindim Burcu. Nerde oturuyorsunuz? bana hala cevap vermedi de, acaba kızıltoprak ona uygun gelmedi mi?


basakboran

bu sütün diğer sütlere göre ne önemivar ilk defa duydumdaseda_melis

O zaman ben haftaya çarşambayı beklemek zorundayım sanırım, yani umarım :(


Taita

bana hala geri bildirim maili gelmedi. siz cevap aldınız mı


seda_melis

Ben almadım, bekliyorum :(

Burcu sen en iyisi 15 lt iste, biz üçümüz paylaşalım, göndermicek galiba.Taita

:)))


seda_melis

Lor peyniri mi yapıyorsunuz Özge?Cevaplamak için Üye ol