Sınır Koymak için yaş sınırı nedir?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Bona

Sultanım sıralama yapmıyım , ben beceremiyorum öyle yazmayı :) Bence 15 aylık bir bebeğe senin göstermen gerekiyor oynayacağı yerleri.. O henüz kendisi için tehlikeli olabilecek yerleri bilmiyor.. Ben bu durumlarda şöyle yapardım/ hala da yaparım..neden tehlikeli olduğunu anlatırdım uzun uzun , bunun üzerine hala ısrar ediyorsa, ağlamak serbest dilediğin kadar ağlayabilirsin bunun için derim.. genelde2 saniyede biter o ağlama :) ve yönelttiğim tarafa gider oynar.. Senin için çok erken aman özgür kalsın falan diye düşünmek için, sen annesin ve tehlikeli yerleri sen bilirsin, O'nun güvenlik çemberini çizmek senin elinde..takma kafaya şimdiden bunları :)


barok

aynı şeyleri biz de yaşıyoruz :) okuduğuma göre 10. aydan itibaren hayırı anlıyorlar ama uygulamak istemiyorlar ve bir çocuğa herhangi bir şeyi öğretmenin ya da kabul ettirmenin süresi 5 günmüş  , benim felsefem sınırlılıklar içinde sınırsızlık, çünkü keşfetmesine izin veriyorum ama kendine zarar verebilecek şeylerde ise asla taviz yok , kabul etmiyorsa onu olay mahalinden uzaklaştırıyorum. ve sürekli anlatıyorum , bunu alamayız alırsak şöyle olur , bu babanın , annenin falan gibi . Zaman içinde anladığını düşünüyorum kararlı olup pes etmemek lazım , zor iş gerçekten . Her ağladığında istediğini yaparsak o kadar farkındalar ve akıllılar ki bunu kullanıyorlar . Ama hayırlarımız da çok az olmalıymış  , etkili olması açısından . biraz konuşur gibi yazdım pardon inşallah anlaşılıyordur. 


septik

Maalesef bizim istediğimiz zaman bizim istediğimiz şeyleri yapmıyorlar.Daha 3 gün önce parkta deli gibi kaydırakta oynayan kızım bugün yanına bile uğramak istemedi.Merdivenlerine götürünce çığlık atmaya başladı.Bugün canı sadece yeşilliklerden parka inen merdivenlerde deli gibi inip çıkmak istemiş.Tehlike görmüyorsam müsaade ediyorum yapmak istediği şeylere.Ya da tehlikeleri önlemeye çalışarak.Ama sınır var.Eğer tehlike sınırlarının içine girdiyse,babası yada ben uygun görmüyorsak önce izah etmeye çalışıyoruz.Bazen işe yarıyor:)Ama çoğunlukla işe yaramıyor.'Devam edersen gitmek zorunda kalıcaz'diyoruz,dediğimizi yapıyoruz.Kısa bir ağlama sonra ilgisi dağılıyor zaten.Ben sınırların olması gerektiğini savunuyorum.Cevaplamak için Üye ol