bebeğimin suyu azalmış!!!!

cassiopeia soruyor: 10

Bugün doktor kontrolüme gittim başta herşey normaldi sonra doktorum hareketlerinde azalma hissediy musun dedi hayır gayet hareketli dedim.Peki son zamanlarda yoruldun mu dedi biraz dedim. bebeğinin suyunu biraz azalmış gördüm 1 hafta rapor vericem dikkat et ve dinlen dedi ve benden yaşlar akmaya başladı.Allah daha büyük dertler vermesin ama bu durum ne kadar ciddi kestiremiyorum 1 hafta sonra tekrar kontrole gitcem aynı durumu yaşayanınız var mı bana destek olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


ikicocukannesi

erken yogun bakım unitelerini arastırın,
yazmıstım evvelden zaten,
zira durum cok ciddi!
yer bulmakta sıkıntı yasamassınız ihtiyacınız olursa.

imza: kızını aynı sebeple erken dunyaya getiren, iyi bir yogun bakım sayesinde saglıklı bir cocugu olan ikicocukannesi.


ikicocukannesi

amniyo sıvısında kacak olunca enfekte de oluyor, bilginiz olsun.

dr ile bunu da konusun. zira bu sebeple kızıma dogar dogmaz mudahele edildi. bunu tespit etmek cok zor ama yazdıgım gibi bebek hareketleri(yemek+1 saat+10 hareket) fikir veriyor.

felaket tellalcisi gibi oldu biliyorum lakin tedbir almak acısından yazmak zorundayım. bu ihtimallere karsı hazırlıklı olmalısınız ki, bebeginizi saglıkla kucaklayın.


ozguranne

Merhaba,

Benim suyumda da azalma görülmüştü.10 gün rapor verdi doktor. O 10 gün su içtim yattım sürekli. Sonra 41. haftanın sonunda doğurdum. Dinlenmek çok önemli demişti doktorum. Sevgiler.


cassiopeia

iki çocuk annesi uludağ üniversitesi hastanesinde doğum yapmayı düşünüyorum.Ama orada yer olmazsa nasıl bir çözüm bulunacak anlayamadım doğrusu.yani sonunda herkesin sağlığı herkesin bebeği benim doğumum erken olabilir yer ayırın denmezki.Ya da yer olmazsa heralde oradaki doktorlar yönlendirirler deil mi?


ikicocukannesi

bende bursa'dayım:)

medical park'ın yogun bakımından memnun kaldık. kendi dr'um oraya geldi. bursa tup bebek'ten armagan ulubas ile hastanenin dr'u ahmet yılmaz. benim dr tum ekibi hastaneye tasıdı. anestezi uzmanını bile.  oneririm. oglumu da acıbadem de dogurdum, cok sukur orada ihtiyac duymadık uniteye. soyle oluyor. su azalınca dr gun veriyor. zaten hafta belli oluyor. ornegin her hafta gidiyorsunuz ya kontrole dr muhakkak der. bu hafta olacak diye. gunu belirleyince gorustugunuz hastane ile kontak kuruyorsunuz. biz mpark ile kontak kurduk. o hafta yogun bakım icin rezerve yapıldı bir yatak, hep. cok sukur yer sıkıntısı yasamadık. bursa'da bebek dostu hastaneler; yani yogun bakımı olanlar:

medical park 
acıbadem bursa
jimer
doruk cekirge yerleskesi
uludag universitesi
zubeyde hanım dogum evi

telefon ile hep kontak halinde olmak gerekiyor devlet yerlerinde. yer sıkıntısı cok yasanıyor cunku. universite ve dogum evi ile on gorusme yapsın dr'unuz derim. bu arada kimdir sizin dr? ikicocukannesi

yer yoksa bebekcik sevk edilmek durumunda kalır. ambulansla. yer bulunana kadar malesef.
bu sebeple on arastırma risk varken tam anlamıyla zorunlu fikrimce.

ben ozel hastanede dogum yapmama karsın yogun bakıma taaa canakkaleden gelen bir bebekcik bile vardı.


cassiopeia

hmm evet anladım 37. haftaya kadar erken doğum olacaksa zaten doktor sezeryanla alacak ve gün verecek.Doruk çekirgede fatma güraya gidiyorum ben:ama şimdi üniversiteye devam etme kararı aldım.Orada gün verdiklerinde yer olmazsa bu hastanelerden biriyle irtibat kurarım hatta tabiki ilk olarak doruk çekirge ve fatma hanımla.


ikicocukannesi

atilla bey'in esi fatma hn'acaba?
cocukcu atiila bey?

universiteden de ali hoca geldi hemen aklıma. infertiletede uzman bir tek onu tanıyorum.

gecmis olsun yeniden. iyimser olalım lakin tedbiri elden bırakmayalım. notr kalmak cok onemli.cassiopeia

evet evet o fatma hanımsen nereden tanıyosun bu doktorları bu arada mesaj gönderdim cevap yazmadın


ikicocukannesi

yolladım:)

benim 15. cocuk dr'um. atilla bey bunlardan biri idi sadece:)
bursadaki bilinen cocuk drlarına muhakkak gitmisligim vardır kısaca...

infertildik, dolayısıyla bes yıl boyuunca kadın dogumcularla da sıkı bir ilişkimiz oldu:)Cevaplamak için Üye ol