Mavi ada anaokulu?

rezi soruyor: 10

Merhaba sevgili anneler, 4 yaşındaki kızımı maltepe'deki nokta anaokuluna gönderiyorum fakat beğenmediğim bir çok şey oldu. o nedenle de yeni okul arayışındayım. Adatepe'deki mavi ada anaokulunu bir çok kişi önerdi. En yakın zamanda gidip görmek istiyırum fakat mavi ada snaokulu hakkında bilgisi, deneyimi yada söyleyeceği şeyler olan annelerimiz carsa yardım ederseniz çok sevinirim 🙏🙏 yada önermek istediğiniz herhangi bir anaokuku da olabilir

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


evhamlianne

2 yil once kizima anaokulu ararken 2 kez gorusmeye gitmistik. Ancak dis kapi surekli acik, 2 okul ayni ikiz villayi kullaniyor. Cocuklar icin bahcede koruma yok. Zaten site icinde. Bina cok eski. Sahibini cok ruhsuz bulmustum. Simdiki anaokulumuz Maltepe AKD kids. Altaycesme'de. O kadar memnunum ki anlatamam. Bu hafta kizimin son haftasi ve ben ondan daha cok üzülüyorum. Sahibi Betul hanim cok nazik, ilgili, titiz ve kendi kizi da ayni okulda. Disaridan hic yiyecek kabul etmez, ikindi saati hamur isi cikmaz corba verir. Tatli asla çıkmaz. Ben.nokta anaokulunu 2 yil.once okul ararken gezmistim. Hatta dragos maltepe.bolgesinde gezmedigim okul kalmamisti. Noktanin mutfagina girip günlük menuyu gorunce gorusmeden kacip gitmistim. Ikindide hazir meyve sulari bisküviler falan filan kabus gibiydi.


evhamlianne

Dragos bölgesine yakinsaniz eger orada da tad anaokulu icin iyi seyler duyuyorum ama tecrubem yok.


OLBEY

gulenyunusa gitti gecen sene oglum biz memnunduk. arastiracaksaniz listenizde olsun derim. simdi tuzlaya tasindik maltepede kalsaydik devam ederdik herhalde..


NlyOck

mavi tüy montessori'yi de öneririm, benim kızım 2 yıldır oraya devam ediyor


evhamlianne

Gulenyunus'tan gecen yil bizim okula gecen 2 veli cok kotu izlenimler anlatti. Mavi tuy montessori icin de guzel duyumlar almistim amcak tek olumsuz yani Maltepe bolgesi icin ortalama ustu fiyat vermesi.NlyOck

evet mavi tüy'ün rakamları biraz yüksek ilçe genelinde kolejler dışındaki okullar içinde.


ancak burada pek çok anaokulu,kolej vs hakkında açılan başlıkların atılan postların 4'te 3'ünden fazlası sorun yaşandığı için çocuklarını o okuldan alıp öbürüne veren,arka arkaya 3-4 okul değiştiren, çocukalrı ve kendisi üzüntü yaşayan ebeveynlere ait, bunun maliyeti daha fazla gibi geliyor bana


evhamlianne

Okul ve doktor konusu tamamen kisisel beklenti ile ilgili. Benim.icin yeme icme-ilgi konusu 1 numaraya otururken bir başkası icin bu siralama değişecektir. Bir de benim bu yil ilkokul arama sürecinde edindigim en buyuk tecrube, gideceği okulun ana sinifina vermemek oldu. Çünkü anasinifindan 1'e gecenlerle dışarıdan 1'e baslayanlar arasinda ciddi fiyat farki.ortaya cikiyor. Biz okulumuzdan cok memnun oldugumuz icin 1 yil daha Rahat edelim nasil olsa seneye bil bol araştırmaya vaktimiz olacak diyerekten ertelemistik bu kararı. O yuzden bana danisan tum yakinlarima anasinifinda gidecegi okulu secerek.baslayin diyorum. Ne yazik ki Maltepe.bolgesi bir Ataşehir gibi okul cesidi cok fazla olan bir yer degil. Cok sinirli sayıda iyi okul var. Zaten bu yil ilkokullar hk.kitap yazsam yeridir. Cok tecrubem oldu.


aysel123

Merhaba bende 4 yaşındaki oğlum için bir yaz okulu bakıyorum. Ancak daha çok etkinlik, eğlence amaçlı olsun istiyorum. Zaten seneye kreşe ve daha sonra ana okuluna gidecek. Şimdilik sadece eğlenmesi amaçlı bir yaz okulu arıyorum. Bilgisi olan varsa banada yardım edebilirse çok sevinirim.basak1995

Merhaba ,

Herkese tavsiyeleri için çok teşekkür ederim.
Tavsiye ettiğiniz okuları tek tek gezdim
Anaokulu arayışı olanlara da faydası olmadı açısından benim yorumlarım şu şekilde;

1.Gülen Yunus: Fiziki koşulları yeterli ama 110 kişi civarında bir öğrenci sayısı ile en kalabalık okul idi.Ben kalabalık nedeniyle çok yetersiz buldum.Fiyatı uygun.
2.Marmara Koleji:Fiziksel koşullar yeterli idi.Ücreti diğer okullardan daha yüksek .20200 ytl+kdv idi.Sınıf mevcutu 20 kişi .3 yaş grubu için uyku zorunlu idi.Uyumayan çocuklar da yataklarında bekliyorlar şeklinde bir bilgilendirme yapıldı.Uyku saatini geçirebilecekleri bir program yok.Bahçe süper.Uyku odası yemekhane vs yeterli.
3.Mavi tüy montessori:Görüşme randevusunu 3 hafta sonrasına verdikleri için elediğim bir okul oldu .
4.Keystone.İnternational school gibi ingilizce açısından çok avantajlı.Türkçe konuşulmuyor bilingual oluyormuş çocuklar ama ücret olarak geçen sene sanırım 27.000+kdv idi.Fiziki koşullar yeterli.
5.Küçük dahiler anaokulu.
Bence gezdiğim okulların arasında en kötü  olan idi.Fiziki koşulları çok kötü idi.Uyku saatinde yatak yerine yerde ince matların üzerinde yatıyorlardı.Ben gezerken puding yiyorlardı.Çok kalabalık idi.Öğretmen tavırları da kötü idi.
6.Ya-pa:
Ben çok ciddi bir eksisini görmedim.Ama benim evime biraz uzak.Fiziki koşullar yeterli.Bahçedeki koruma biraz yetersiz.
7.Ada anaokulu:Okul girişinde güvenlik sorunu var.Hareketli bir çocuk kesin  kaçar
Bazı sitelerde tavsiye edildiği için 1 ay ara ile 2 kez gittim.Kesinsikle temiz değil.Öğretmenler ücret nedeniyle çok sık değişiyor.Sınıflarda pedagog var ama tecrübesiz ve anlaşmasız çalıştığı için memnuniyetsiz.Müdüresi bir garip.Benim kesinlikle beğenmediğim 2 okuldan biri oldu .Küçük dahilerden sonra 2.oldu .Okul kokuyordu .Bahçe pis ve bakımsızdı vs vs .2.gittiğimde konuştuğum öğretmen hnm  sürekli öğretmen değişikliğinin sebeplerini anlattı vs vs.Bazı annelerin olumlu yorumlarını anlayamadım.


ezgkar

Merhaba bence Küçükyalı Sahilde Güneş Çocuk Kulübü var butik bir okul biz severek ve içimiz rahat gittik Kurucusu Yeliz Hanım ve Psikolog Aslı Hanım her gün orada bir de orayla görüşün derim.Cevaplamak için Üye ol