2 yaşında anne-babadan ne kadar ayrı kalınabilir?

soles soruyor: 10

oğlum 2 yaşını doldurdu.

ben doğumdan itibaren ara verdiğim iş hayatına geri dönüyorum.

yaz gelene kadar evimizde anneanne bakacak ona, buraya kadar hiçbir sorun yok. anneanneye çok alışkın ve çok sosyal bir çocuk.

ama yazın annem onu altınoluk'a götürmeyi düşünüyor. biz de haftasonları belki 2 haftada bir gidip gelip görebileceğiz güneş'i.

uzmanlar 3 yaşından önce ayrılmamalı anneden diyor. ama orda da deniz, başka çocuklar, temiz hava, temiz gıda... yani çok avantajlı durumlar var..

sizce yazın oğlumu göndermeli miyim yazlığa, çok aklım karıştı?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


nihal58

iş için maksimum 5 gün ayrı kaldım ve benim için çok zor oldu, devamlı yapamam yani 2-3 ay bu şekilde yaşamak istemem.

Çoook gerekli olmadıkça bu kadar küçükken ayrı kalmamakta fayda var bence. Benim annem bakmıyor oğluma ama yazın yazlığa götüreyim bu sene artık büyüdü kalabilir benimle diyor ama cevabım hayır belki o kalabilir ama ben kalamam :))


nihal58

Bununla birlikte annen yazlığa gitmeyip burda kalmayı kabul etse bu sefer o mutsuz olacaktır çünkü onlarda yazı iple çekiyor yazlığa gitmek istiyorlar bu açıdan bakacak kişi anane olduğu için onun da mutluluğunu düşünmek gerekiyor.


soles

teşekkür ederim. ben de ne karar vereceğimi bilemiyorum.

 

aynen dediğin gibi, annemi yazın sıcağında burda tutmayı hiç istemem. aynı şey oğlum için de geçerli tabi. annem gider, oğlum burda kalırsa 2-3 aylığına ona bakacak birini bulmak da zor olacak.

çok zormuş :( 


soles

ecz_snm teşekkür ederim.

bu zamana kadar 17 aylıkken 2 hafta ayrı kaldık sadece. onun dışında tüm gün ayrı kaldığımız çok oldu ama akşamları hep eve döndüm.

bana bağımlı bi çocuk değil. anneanne ve dedeyle de arası çok iyi.

ama bir türlü karar veremiyorum.

yaz tatilinde ablalık yapabilecek bir üniversite öğrencisi falan bulabilsem aslında çözülebilir gibi sorunum.


MelekAnne

Sizden hiç ayrı kalmadığı için çok zorluk yaşarsınız gibi geliyor. Çocuk çok etkilenir. Ben 1,5 yaşındayken 1 hafta Tekirdağ a gönderdim hiç sorun yaşamadık beni aramadı. Sonra İzmir e gönderdim 2 Hafta biraz biraz aradı. Geçen yaz 2,5 yaşında aynı 2 hafta ayrı kaldık Yine İzmir e gitti. Beni çok aramış. Ki ben çalışan anneyim hep ayrıydık ona rağmen çocuk etkilendi.

Ama burada şehrin içinde binaların arasında olmasındansa toprakla oynamasını tercih ediyorum.. Alıştırmak lazım ayrı kalmalara diye düşünüyorum.
Ama inanınki anne olarak çocuklardan daha çok etkileniyoruztiara

çocuğa sorsanız nasıl olur?


SASA

selam,

çocuklar annelerin çalışma hayatına dönmesini zor da olsa kabulleniyor fakat akşam olunca ve uyumadan önce anne ve baba ile geçirilen zaman onlara ödül gibi geliyor.Çocuğunuzu evden uzaklaştırmanız bu yaş için doğru değildir.


soles

tiara, bu yaşta o kadar ayrı kalmanın hesabını yapabilir mi?

belki bir hafta gönderip denemek, ondan sonra sorup, ona göre devam etmek(mi?).soles

melekanne; ben biraz ayrı kalmak da istiyorum açıkcası :)) ama bir hafta da geçince aynı şeyleri mi hissederim bilmiyorum.


soles

sasa; teşekkür ederim. benim de gönlüm bu kadar ayrı kalmaktan yana değil ama çözüm de bulamıyorum.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Siyah nokta 1

ozlemhira 2Y
Son: ayazlali,

Mama yememe 0

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,