Bir yaşındaki bebeğimde kaka ve gaz problemi

hip soruyor: 3

Merhabalar,benim bebeğim düzenli olarak günde iki ya da üç kez ,gayet güzel kıvamda kakasını yapıyor fakat bebeğimin esas problemi dogdugundan beri gaz çıkarmadan ve kakasını yapmadan önceki süreçte çok huysuz olması. Doktor hareketlenince geçeceğini daha rahat gaz çıkarıp, kaka yapabileceğini söylemişti,ama hiçbirşey değişmedi.Bütün gün emekleyip ayakta durmasına rağmen hala kakasını yapmadan önce bize kök söktürüyor.Ne zaman çok huysuz olsa ya kakası vardır ya gazı.Diş çıkarmak bile  ona bu kadar acı çektirmiyor. Kakasını yapınca öyle neşeleniyor ki, bütün huysuzluğu geçiyor. Bir de sadece ayaktayken ve bolca ıkınarak kakasını yapabiliyor. Doktoruna söylememe rağmen pek önemsemiyor. Halbuki bu problemi aşabilsek bebeğimin hiçbir sorunu kalmayacak. Pediatrik Gastroenterologa mı götürsem acaba?  Benimle aynı problemi yaşayan arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozlemada7

Ayni sekildeydi kizim,mamalarini bebelac ac devam sutuyyle yapiyorum,daha iyi artik, ama hala aradaa dediginniz durum tekrarliyor,daha tam olarak gecmedi yani, ama eskiyegore cok iyi oldugunu soyleyebilirim.


hip

Bebeğime ilk altı ay anne sütünden başka birşey vermedim. O zaman da durum aynıydı. Yedikleriyle alakası olmayabilir gibi geliyor ama?


MelekAnne

Bebeğim bir buçuk aylık ve 1 aydır aynı durumu yaşıyorum. Şu an sadece anne sütü alıyor. Akşamları kaka yapmadan önce huysuz oluyor ağlıyor..kolik mi acaba her akşam olmasi nedeniyle ayırt edemiyorum cubkuu kakayi da akşamları yapıyor. . Yapmadan once emmek istiyor veeyi tam kavramiyor bu durumdayken..yani kolik mi süt mu yetmiyor kaka yaparken mi zorlanıyor daha anlayamadım

.Cevaplamak için Üye ol