Devam maması hakkında

GulsenAzra4A soruyor: 2

Merhaba Kızım 4 aylık. 2 kğ doğdu şuan 6.5 kğ halen devam maması kullanıyorum ve aynı zamanda emziriyorum. sabah öğlen ve akşam olmak üzere 120 mg veriyorum .. buna ek  olarak başka bir şey yapmam gerekiyor mu?


önerilerinizi bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


mert_mert

bu konuda doktorunuz zaten sizi yönlendirir.ama anne sütü almayan bebeler ek gıdaya erken dönem başlıyor kendimden biliyorum.biz 4 4.5 aylıkken başladık.ama doktorun yönlendirmesi gerekli.


zeynepecring

gulsenazra sütüm yeterli gelmediği için bende devam sütü kullandım.kızım şuan 2 yaşında ve devam sütünün junior olanını kullanıyoruz hala.bu aylarda doktorumuz ayran içirebileceğimi bikaç kaşık havuç suyu (mandali vb asitli vermemelisin şuan)belki gözetimle elma eline verebilirsin.ama sen yediğin her yemekten onada tattırman çocuğun damak tadını geliştirecektir.Sütünü vermeye devam ediyorsan yediklerinden de tattırman damak tadını güçlendirir ve iştahını da arttırır bebeğinin.hazır muhallebilerden ben pek vermedim özellikle cicibebe tarzı büskivierin tadını hiç bilmedi bizimki.sebzeleri haşlayıp mikserden geçiriyordum bir çay kaşığı kadarda içine tereyağı atabilirsin.Bu aylarda doktorumuz tereyağı verebilirsin demişti.Benim yemiyeceğim bişeyi çocuğa yedirme taraftarı değilim ben.O yüzden tuzda verdim şekerli şeylerde.

Annelerimizde öyle yetiştirmediler mi bizi.Cevaplamak için Üye ol