Süt içirme yöntemi var mı?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ozgu_naz

kızımda pek içmez.onun yerine ayran yapıp su yerine yarı yarıya süt koyuyorum. yoğurt çok tüketir. Ayrıca batırmayı çok seviyor ekmeğini içecek birşeye.sabahları bir dilim ekmek yiyiyor onu da süte batırıyor.kalan sütü de içiyor sonra. Süt içmiyorsa da çok önemsemeyin. Bol yoğurt ve ayran tüketsin.


mert_mert

nesguik katıp verebilirsiniz.ilk defa içeçekse süt belki tadını sevmez.ben bal ile vermiştim sorun yaşamadım sonra nesguik filan şimdi her türlü sütü içiyor.ama illa süt içsin diyede tuhaf karışımlar yapıp tiksindirmeyin.bende hiç süt sevmem ufakkende içmezmişim halen öyle.


turkuaz ayrıca bence bırakın ayranı ayran olarak içsin sonuç itibari ile sütden yapılıyor bence süt katıp tadını bozmayın ..


fistikcik

Sevmiyorsa içmesin. Çocukların süt içmesi gerektiği safsatadan ibarettir. Tabii yoğurt, peynir, ayran, kefir ve benzeri diğer süt ürünlerini gerekli miktarlarda tüketmek kaydıyla. Hatta sütü yoğurt gibi mayalanmış türevleri halinde tüketmesi çok daha faydalı.

Nesquik katılması önerilmiş, kesinlikle katılmıyorum. Nesquikli süt içeceğine hiç içmesin daha iyi.


smmm06

yoğurt ve peyniri yeteri kadar yiyorsa süt çok gerekli değil sütü sütlaç muhallebi olarakta sunabilirsiniz illa süt olarak içmesi gerekmiyor anne sütünü yeni bırakmış sütün tadına alışması zaman alabilir


mevsiminannesi

benim kızım ayranı çok seviyor henüz bir yaşında süt de içiyor pipetlerine süsler takıyorum süt içerken kız işte :)) onun hevesiyle bi çırpıda içiyor... ayranı bi dene istersen o daha güzel geliyo bebeklere bide o içerken bi bardakta kendine al beraber için... kızım öyle yapınca çok seviniyo...ipekkusgoz

Ben inek sütünü değil de bir ara kendimi sütümü içirmekte zorlanıyordum fazlasıyla. İşyerinde sağdığım sütleri içmiyordu.Çok fazla sütüm de ziyan olup gitmiştir bu yüzden. Ama sonra keçiboynuzu tozu ile denedim ve başladı içmeye. belki bunu deneyebilirsiniz. 


ipekkusgoz

Evet keçiboynuzu da işte tam da bu noktada etkili oldu. Beyazlığını aldı.


ozgu_naz

tşk ederim mert ama biz de ara ara öyle içeriz sütü.tadını sevmedikleri şeyleri bazen başka şeylerle karıştırmayı tercih ediyorum.Bu benim uyguladığım bir yöntem sadece bir fikir.

 

Ama ben olsam nesguik gibi yapay bir tozu önermezdim.neretva

İçmesin. Doktorumuza sordum bu konuyu. Yoğurt-peynir yiyorsa hiç ısrar etmeyin dedi. Ben sütün özellikle Türk insanında mide-bağırsak sorunlarına yol açtığına inanıyorum. Seven çocuk içsin tabii. Ama sevmiyorsa demek ki vücudu istemiyor. Lütfen sırf süt içsin diye içine nesquik, bal, pekmez katmayın. Şeker bir zehirdir. Şekere alıştırmak o kadar tehlikeli ki, öyle içecekse süt içmesin. Belki keçiboynuzu tozu katabilirsiniz. Belki soğuk içer veya ılık içer. Hepsini denersiniz ama içmiyorsa çocuğunuza güvenin. Nasıl ki demir eksiği olan bebekler toprak yer, çiğ pirinç yerse belki onun da ihtiyacı yoktur süte.


revve

Diğer annelerinden bahsettiği gibi ayran,yoğurt,kefir tüketmesi süt içmesinden daha önemli diye fikrimi belirtip benim uyguladığım işe yarayan yöntemi yazayım:)

2 yaşında anne sütünü kestikten sonra, asla inek sütünü ağzına sürmedi 1 çay bardağı sütü önüne koydum elime minik bir ayna aldım bak içtikce bıyık oluyor dedim ilgisini çekti 1 yudum içti aynaya baktı ağzının kenarında ki sütü gördükçe güldü hoşuna gitti sildi tekar bıyık yaptı bu şekilde alıştı..Alışmasaydı ısrarcı olmazdım zaten gün içerisinde yoğurt ve ayran çok tüketiyor..Bizim yöntemimiz bu..Deneyin isterseniz..Cevaplamak için Üye ol