Memeden kopma :(

NeslihanOz soruyor: 3

Merhaba arkadaşlar,

Ben kızımı 2 yaşına kadar emzirdim, tabii bunun sonucunda da ayırmak sorun haline geldi.
Çok güzel bir hikaye uydurarak, tam da tatil dönüşünden yararlanarak sütlerin havuzda yüzmek için tatile gittiğini gelene kadar da meme ememeyeceğini söyledim, biraz zorlandım ama ikna ettim.

Bu seferde sütler gelene kadar uyuyacağı zaman elini sokmak istediğini söyledi bende masumane bir istek olarak algılayarak bunda bir sakınca görmedim, nasıl olsa kısa sürer dedim. Fakat giderek meme elleme dürtüsü arttı, her yerde elini bluzümden içeri sokmak istiyor. Meme emmeden keseli 1 yıl oldu, bir arpa boyu ilerleme kattedemedik.

Sizce ne yapmalıyım, psikolağamı götürsem, nerde yanlış yaptım arkadaşlar?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozgelif

aynı durum bizde de var. memeden keseli 7 ay olucak neredeyse ama hala el içerde. Eskisi gibi yoğun olmasa da uyur-uyanıklık arasında, tedirgin olduğunda filan. Eskiden müdahale etmiyordum. Ama artık hadi bi tut kontrol et sonra çek elini sen ablasın olmaz artık diyorum. Allahtan sözümü tutuyor, kontrol sonrası çekiyor elini :) Bence çok tepki vermemek gerekiyor. Bi şekilde bağlantıyı koparmamaya çalışıyorlar sanırım. Zamanla azalıyor benim gözlemlediğim bu.İlk kestiğimizde sürekli tuttmak istiyordu Elif, ama dediğim gibi zamanla asgari düzeye indi.


bakbulut

Merhaba;

benim kızım 28 aylık oldu.4 ay oldu memeden ayrılalı.aynı durumları bende hala yaşıyorum.Gün içerisinde ellerini sürekli giysileriminden içeri sokarak memeleri elliyor özellikle istediği birşey olmadığında ve ağladığı zamanlarda.Bazen memeleri öpüyor üzerine yatıyor onları seviyor :) Onlarla arasındaki özel bağı koparmak istemiyor gibi...Bazen hikayeler uyduruyor.Senin annen nerede? evde mi ?mamanı yedin mi? vb. gibi sorular soruyor,hadi şimdi uyu diyerek vedalaşıyor.Bu durum biraz daha sürecek gibi görünüyor.

Sevgiler. 


bsoyluk

Benim kızım da 13 aylık meme maceramız büyük bir aşkla devam ediyor.Konu dışı daha doğrusu sıkıntı dışında bir şey söylemek istiyorum.Çok gülüyorum ben bu meme olayına ve diyorum ki (emzirmekten canı çıkmış) bu memelerin bu kadar itibarı başka birinden görme ihtimali yok:)))tadını çıkaralım:))))Cevaplamak için Üye ol