Bez bağlatmama ve gerilim:((

yesil_erik soruyor: 10

başlığı görenler bez baglatmıyorsa wc eğitimi gelmiş diyebilirler evet bende biliyorum ama durum biraz zor.3ay önce kızım kreşten geldiğinde lazımlığına yapmaya başlamıştı boş bi zamanımda(yani izinli olduğum sürede) tamamen geçmeyi düşünüyorduk ama bacağımı kırdım ve tabi herşey kaldı şimdi hala tam iyileşmedim ortezle yürümeye çalışıyorum.10 gün önce kv geldi hatta gelmeden şöyle düşünüyordum kreşede gitmezken bezi bırakırız öyle olmadı malesef:((daha öncede kızım çişi söylese bile bezine yap diyorduk ben kalkamıyordum vs.kv bazen götürdü banyoya cıvıklık yapıyor yapmıyor demeye başladı tamam dedim.kızım çiş yaptığında rahtsız oluyor bu yüzden bezini çıkarıyor kv bunuda kınıyor tabi kız çocuğu böyle dolaşırmı diye bilmiyorum bu konuda haklımı??dışarda üzerini çıkarmıyor ama evde çıkarıyor bazen öyle dolaşmak hoşuna gidiyor bide bence sıcaktan bezden bunalıyor:((bi kaçgündür asla bezle uyumuyor bazen uyurken taktık bazen onuda taktırmadı ama kuru kalktı bu sabah yine kuru kalktı götürdüm lazımlığına yaptı.sonra babaannesi odasına çağırdı tabi benim kız sadece atletle:)bezini getir dedi bende kıyafatlaerini bezini verdim gönderdim önce ben takıyım dedim kızım taktırtmadı.sonra kızım ağlayarak geldi meğer yere çişini yapmiş kvde de bez takmak isteyince ağlayarak geldi.o kadar uğraştım ne bez taktırdı ne alıştırma külodu ağlıyo ama nasıl(normalde pek ağlamaz) çok çaresiz kaldım babaanne görünce hemen bez diye tutturuyor kızım asla istemiyor ben sürekli peşinde gezemiyorum((kızımla konuştum babaanne kızıyor şimdi takalım o gidince takmayacağım diye anlamadı en sonunda bugün 2.kez oluyor bağırdım babaannen kızıyor diye nasıl ağladı:((babaanneside geldi niye ben kızıyormuşum niye öyle diyon sizin eviniz oraya buraya işiyo diye dedim dedi.napacağım bilmiyorum sizin çocuklar geçiş dönemimde 

nasıldı??bi de bazen bezini çıkarıyor üzerindekileride bu gerçekten kötü bireşy mi bu arada kızım 26 aylık 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


7bitirdi

öncelikle geçmiş olsun.eğer oraya buraya işeme kısmına çok fazla takılmıyorsanız bence bağlamayın.babaanne kendisiyle korkutulmasındn hoşlanmamış anladığım kadaryla.bende annen kızıyor dediklerinde ifrit oluyorum :) babaanneyi boşverin.

gece kuru uyanması zaten başlı başına hazır lık durumu bana göre :)
benim kızımda 27 aylık kıyafet çıkarma durumu bizdede var.çok önemsemedim açıkçası çocuk sonuçta.öyle alışıp büyüdüğündede yapacak hali yok.birde sizinde dediğiniz gibi hava çok sıcak.
ben olsam napardım diye düşündüğümde sevdiği birşeyle kandırıdım galiba.alıştırma külodunu giyersen şunu yapabilirsin gibi.birde biz bezi bırakırken hep aa diynes küçük tuvalete çiş yaptı çok mutlu oldum falan diye şaya ediyorduk.babasını teyzemi dedesini baaannesini arayıp herkese alkışlatıyorduk telefonda.o zaman daha istekli gitmeye başlıyor tuvalete.birde güle güle kakalar kitabını öneririm.bize çok faydası oldu.
kolaylıklar dilerim :)


firdevss

Hem gecr kuru kalkmasi , hemde bez taktirmak istememesi bencede tam firsat. Ama bu isler babaneyle zor. Halilari kaldirip bezsiz dolasmasina izin verirseniz kisa surede gece gunduz temiz olur gibi geldi bana...oglum gecen yazin tamamini ciplak gecirdi :p 3 yasindaydi o zaman.Misafir olmadigi surece karismadim.Bu yaz oyle bir istegi olmadi sukur :))


maviboncukk

Bez takmayin. Ogrenmw donemind kazalar olabilir. Evde ciplak gezmesinin de benc sakincasi yok.


maviboncukk

Kaynana belliki ugrasip ogretmek yerine kolsyina geldigi icin bezi takmak istiyor.


yesil_erik

1saat sonra zorlada olsa bezini bağlattı ama beni geren bezsiz gördüğü an hemen bezini bağlat demesi kv nin çünkü çocuğun özellikle bu sıcakta birazda bezsiz dolaşmaya ihtiyacı var.zaten tuvalet eğitimini inşallah tamamladıktan sonra evi halıları temizleteceğimEbru_A

ilk önce şu konuda rahat olun: kızınızın çıplak kalmaktan mutlu olması kötü birşey değil. Henüz bebek kıvamında, bebekler için ayıp diye bir kavram yoktur. Büyüklerin bu safsatalarına sinir oluyorum. Bizimki bile banyo yaptırmak için soyduğumda çıplak çıplak kaldım yaşasın diye evin içinde bir tur atıyor ki 4 yaşında oluyor Kasım'da. Ne kötülük var bunda. 


Halıları kaldırın, babaanneyi evden gönderemiyorsanız da bir şekilde bu süreçte anlayışlı davranmaya, tenkit etmemeye ikna etmeniz gerekiyor, ne kadar zor olduğunu annemden biliyorum. Ama başka çare yok.

Kızınızı özgür bırakın, ister çıplak ister bezle, kilotla gezsin. Alıştırmak için lazımlık kullanıyorsanız o ortada olsun, arada bir oyunla oturtmaya çalışın. Ayağınızdan dolayı zor olacak ama olursa güzellikle olacak. Kolay gelsin.


musbet

Bence kızınız fazlasıyla hazır görünüyor bezini bırakmak için.Birazcık ilgi ile 1 haftada öğrenir çişini.(ben oğluma hiiç güvenmiyordum bez bırakma konusunda ama oğlum 5 günde öğrendi)

Evdeki haliları filan kaldırın.Hazırda bir kova deterjanlı su bulundurun.
Siz 1.5-2 saatte bi babaanneye seslenip tuvalete götürmesini rica edin.Yani saat tutmak size ait,götürmek babaanneye ait olsun.İnanın üzerine düşerseniz 1 haftada rahatlarsınız.


nihanca

 Bez falan takmayın  çocuk zaten istemiyor. Ben 6 ay oğluma bez takmadım.Kakayı çişide altına yaptı.Kazalar oldu.
 Bir de çocuk sizin çocuğunuz lütfen yaşamına başkaları müdahale etmesin.
 Kız çocukları bi dönem giyinmek istemiyor.Ben bir arkadaşımın kızının Ankara'da ocak ayında atlet kilot sokakta gezdiğini biliyorum.Annesi uğraşsada giydiremedi.mustafamami

bez taktırmıyor ve kuru kalıyorsa ne güzel. çıplak dolaşmasın diyorsa kv kızını da özendirmek için küçük donlar alabilirsin onları giymek isteyebilir... bence de evin içinde çıplak gezmesinde hiç problem yok. ama sorun olmasın idare edeyim dersen don giydirmek iyi bir çözüm olabilir :) bizim de dedesi almış toplu moplu donar onları bezin üstüne giyiyor filan :))


dahlia

bez istemeyen bebek ve bez takmak isteyip eğitim vermeye yanaşmayan babanne!çocuk belkide tuvalet eğitimi almak istediğinin sinyalini verşyor.siz yapazsınız ama babaanne saat başı tuvalete götürse,güzel konuşsa çabuk hallolur.çıplaklık çokta sorun değil.üzerine gitmezseniz, sorun olmaz herhalde.Cevaplamak için Üye ol