Asimetrik bademcik büyüklüğü

cnst soruyor: 2

Merhaba,

Bir süredir beni hayli huzursuz eden bu konuyu sormak ve benzer durumla karşılaşanlar var mı öğrenmek istedi. Kızım geçen yıl kreşe başladı ve malum herkesin yaşadığı gibi kabus süreçlerden geçtik. Gecen yaz geniz eti ameliyatı ve kulağa tüp takma operasyonumuz oldu. Bu süreçten beri düzenli kontrole gidiyoruz. Yaklaşık 6-7 ay önce tek taraflı bademcikte büyüme olduğunu söyledi doktorumuz. Boynunu beze için kontrol etmemizi, boy-kilo takibini istedi. Eskiden olsa alırdık ama şimdi lenfomayla doğrudan ilintili olmadığını bu durumun biliyoruz o nedenle takip edelim dedi. Hastalık süreci de ara ara devam etmekte olduğu için geçer mi aceba diye bekledim. Malesef değişen bişey yok. Aceba benzer durumla karşılaşanlar oldu mu, lütfen deneyimlerinizi paylaşın. 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ema_emine

Eşim 42 yaşında yaklaşık 1 senedir tek taraflı bademcik büyümesi var ne zamandır böyle büyük bilmiyoruz.Kendi isteğiyle aldırmak istemedi.Doktor kadir tuğcuya ulaştım.Bademcik fotolarını yolladım.Tek taraflı bademcik buyumelerinin yüksek ateş sonrası büyük kalabileceğini endişe etmememiz gerektiğini söyledi.Bademcik alınmasınada karşı nette kadir Tuğcu bademcik diye yazarsanız konuyla ilgili sorulara verdiği yanıtları bulabilirsiniz.Eşim iyi şuanlık.


cnst

ema_emine çok teşekkür ederim, yorumlarını okudum doktorun. Size de çok geçmiş olsun. Geçen yıl kreşte sürekli hastaydık, 2 hafta evde, 2 hafta kreşte şeklinde süründü yavrum. Bu süreçten kalan şişlik olabilir. Biz de hiç farketmedik malesef. Cevaplamak için Üye ol