mama tavsıyesı

dusirer soruyor: 7

2,5 aylık bebeğim var ama sütüm yetmiyor,şu an smilac kullanıtorum ama kakasını her beslenmeden sonra cıvık bi şekilde yapıyor, ishal olduğunu düşünüp dr gotürdüm çok şükür bişey çıkmadı,bebeğime anne sütünden sonra en faydalı mama hangislnini önerirsiniz...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


aytul79

Ben her iki kızımı da milupa aptamil ile besledim. anne sütünden mamaya geçişte ishal yada kabız olması normaldir. bünyesi alışmaya başlayınca o da düzene girecektir. çok aceleci olmayın.


yie

ya aslında keşki önce sütünüzü arttırmaya çalışsanız..gerçi denemişsinizdir belki de..biz sütüm artana kadar ilk 1-2 ay SMA kullandık takviye olarak, sonrasında mamayı istemedi kızım, sadece anne sütüyle devam etti..Anne sütüne içerik olarak daha yakın diye biliyorum..ama son günlerde Hipp ürünlerini kullandıkça keşki o zaman bilgim olsaydı da Hipp verseydim diye düşündüm; hem organik hem de GDO içermiyor..


denizkayla

oglum bir yasindan sonra memeyi kesince hipp icti cokta sevdi.kizimi yalnizca 40 gün emzirebildim sütüm hic olmadi.mama takvisyesine basladim hipp verdim bir ay ve o bir cocuk hic durmadan agladi gaz sancisi yasadi.


nestle nan aldim denemek icin onu ictigi gece rahat uyudu gaz yapmadi.

bence hipp deneyin belki sizin bebeginize gaz yapmaz..her bebegin bünyesi farkli cünkü.


Meowwow

bende sizin gibi hem anne sutu, hem mama kullaniyorum. similac kullaniyorum. kakasi suluydu ama doktoruma gore gunde 8 yada daha fazla kaka yapmadigi surece ishal saymiyorlar. simdi kati gidaya basladik (6nci ayda bir ogun 7nci ayda iki ogun) kaka katilasmaya basladi. tahlil temiz donduyse endise etmeyin similac iyi bir marka.


DoRuK_DiLeK

gunaydın. ben bir ara sma kullanmıştım tadından dolayı bebeğim bir süre sonra içmeyi bıraktı. ama en iyi mama olduğu söyleniyor. sma dan sonra hipp, aptamil, humana, bebelac denedim bunlarıda içmedi. en son smilac aldım. bu mamanın da kabızlık yaptığını duymuştım. zaten kabuzlık bizim kabusumuz. ama bu mamayı sevincede devam ettik.  hiç ishal olmadı bizde. üstelik dr çok iyi bir mamadır demişti.


dilgunef

benim kızımda doğumundan itibaren 1 yaşına kadar sma kullandı, çok sevdi. hepsi için aynı şeyler söyleniyor ama bende sma ' nın anne sütüne en yakın mama olduğunu bi çok yerden duyduğum için onda karar kılmıştım. Doğumdan önce mama kullnamam gerekirse diye baya bi araştırmıştık eşimle  ve sma da karar kılmıştık.


dusirer

çok tşk ederim anladımki bu sulu kaka mamadan:) rahatladım...Cevaplamak için Üye ol