Lohusalık Depresyonu mu?

Sanemm soruyor: 4

 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


YAGIZKADIM

 Öncelikle tebrik ederim cnm evet  lohusalık sendromu ne kadarlık annesin bilmiyorum ama bende daha yeni anne oldum 1 hafta sonra 2 aylık olcaz bende daha yeni yeni kendime geliyorum yaşadıklarını çok iyi anlıyorum ki ben bu bebeği çok zor elde ettim 7 yılın sonunda oldu o kadar çok istememize rağmen senin yaşadıklarını bende yaşadım ama inan cnm sadece zamana ihtiyacın var çalışıyormusun bilmem ama  kendine mutlaka zaman ayırmalısın en basiti mesela bigün kuaföre git veya yapmaktan hoşlandığın ne varsa onu yap inan daha iyi hissedeceksin kendini şimdi çıkmalıyım benimki uyunmak üzere iyi akşamlar.


burcuege

bu yazıyı sanki ben yazmışım gibi okudum Ayda01.

hamilelik uzun bir süreç, düşünecek vakit çok ama doğumumun ardından farkettim ki, benim çocuk sahibi olmak konusunda minicik bir fikrim bile yokmuş. halbuki o kadar araştırmış, okumuş, gözlemlemiştim!! bebeğimi kucağımda nasıl tutacağımı bile bilmiyordum ben. günlerce bezini değiştiremedim. emmiyordu da ilk hafta; ağladığında kalıyordum öyle çaresiz çaresiz. bütün dünya omuzlarımdaydı sanki, ani sorumluluk yüklemesi olmuştu gayet umarsız bünyeme. daha neler neler.

oğlum hala minicik. 2 aylık daha. ama tepki veriyor artık. gülüyor. konuşur gibi mırıldanıyor. kucağıma almak istediğimde kıpır kıpır oluyor. bana tepki vermesi harika bir şey. bu hafta işime geri döndüm, 1-2 saat kalıp dönüyorum. işe gittiğimde öyle eksik hissediyorum ki kendimi, oğlumu öyle çok özlüyorum ki, sayfalarca yazsam şuraya çokluğunu anlatamam..

yani demem o ki, o duygular geçiyor. ama siz kendinizi bilirsiniz zaten Ayda01, başedemeyeceğiniz ölçüde olduğunu hissederseniz destek alır, bebekle yaşamın tadını çıkarmaya başlarsınız..


tekatan

bebek bakmak çok yorucudur...bazı bebekler ılgı ıster...çok uyanır..yorar.. o yuzden ben mutlaka psıkıyatrıste yada psıkologa danışmanı tavsıye ederım...ve kendıne zxaman ayırmalısın...annen yada bır yakının bebekle ılgılenırken sen bıraz dışarı çıkıp alışverıs yapıp .yada sınemaya gıdebılecek kadar vakıt yaratabılırmısın kendıne acaba..




Cevaplamak için Üye ol