Bebeğin kulakları çok kirleniyor!!!

tubavekizlari soruyor: 8

küçük kızımın kulakları aşırı derecede kirleniyor. doktor enfeksiyon yok dedi, sadece temizlememe söyledi ama baş edemiyorum kulak kiriyle. bebeğin kulakları sanki hiç yıkanmıyormuş gibi sürekli kirli, bu sorunu çözmek için ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ipekkusgoz

Ben de temizlemiyorum, temizlenmemesi gerekiyormuş. Temizlemekten kastım içine pamuklu çubuk sokmak.Ama dışına çıkanları alıyorum zaten.Başka da yapacak bir şey var mı ben de bilmiyorum.


neretva

Evet bizim doktorumuz da sakın temizlemeyin dedi. Aslında kulak kiri kulağın temizlenmesi bir anlamda. Başına su dökerken kulaklarının dış kısmını da şöyle bir yıkıyorum o kadar. Bence çok önemli değil.


fattololo

Ben banyodan cikinca kulak copu kullaniyorum loloya ama sadece kivrimlari falan islak kalmasin diye. Deligine sokmadan disina cikanlari azicik alabilirsiniz bence ama sakin cok kurcalamayin, zira kirleri icine de itiyor olabilirsiniz yaptiginiz hareketle. Dikkatlice disaridan temizlemek lazim.


fistikcik

Arkadaşların dediği gibi sadece dış kısımlardakini alabilirsiniz, gerisine dokunmmak lazım. Kulak kirinin fazla olması alerjik bünyenin göstergesi imiş. Kızım da alerjik bir çocuk, 1 yaşına kadar vucudunda sık sık kızarıklıklar olurdu. 1 yaşında sonra alerji de, kulak kiri de neredeyse kayboldu.nilgun27

biizmkinin kulaklarıda öle. doktorumuza sorduk. vücut ölü hücreleri atıyor dışarı dedi. bebeklerde çok fazla olur korkmayın dedi.


dincelay

benim büyük kızım öyledir. yapısı bu, önüne geçemiyoruz. hiç kulak çubuğu kullanmam, gene de pislik birikiyor kulaklarında. çoğalınca ağrı yapıyor ve senede 2-3 kere doktorda temizletiyoruz. kendiliğinden dışarı atabiliyorsa memnun olun bence


seres_esra

bebekler için olan kulak çubuklarından kullanabilirsiniz


tubavekizlari

kulak çöpü kulllanmıyodum, ancak baya sarı sarı kulak deliğine birikince nasıl temizleyeceğimi bilemedim. şimdi banyodan sonra yavaşça pamukla filan temizlemeye çalışıyorum. yardımlar için çok teşekkürler:)

fıstıkçı bencede alerji olabilir zaten vücudunda kırmızsı lekeler çıkıyor, bi yerde geçiyor başka bi yerde tekrar çıkıyor. doktor önemli değil diyor ama benim ailemde alerji çok yaygın olduğu için endişeleniyorum.


Cevaplamak için Üye ol