danino veriyor musunuz bebeğinize?

calemity soruyor: 8

merak ettim ben çok kararsız kaldım verip vermemekte kahvaltya iyi bir alternatif olabilir ama ne kadar faydalı ya da ne kadar besleyici ??

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


aycaogus

merhaba..
ben kişisel olarak hiç bir hazır gıdayı kendim ve bebeğim için kullanmıyorum. kahvaltıya bir alternatif olması tartışılır :(
daha önce kahvaltı ile ilgili bir konu açılmıştı. Alternatif bir sürü menü yazıldı bir göz atabilirsin diye düşündüm.
Ev yoğurdunun içine meyva katılabilir kuru ya da yaş meyvalar.. ,

http://www.nurturia.com.tr/questions/743de32f-1a09-49fa-b573-9cdc0175a7b2/1/bebeginize-nasil-bir-kahvalti-hazirliyorsunuz-

sevgiler..


calemity

Merhaba..

tşk ederim .. peynir olduğu için içine yumurta ceviz katıp çeşit yapılabilir diye düşündüm..


Damla

Bana da yapay geliyor. Ilgaz büyüyüp markette bir şeyler talep eder hale geldiğinde istemişti.  Birkaç kez almıştım, hepsinde birkaç kaşık alıp bıraktı. Kalanları ben bitirdim, pek severim :)

Bizim evde de hazır gıdalar seyahat, gezme vs. gibi zamanlarının yiyeceğidir. Evdeyken pek vermem. Katı gıdalara ilk başladığımızda dışarıda geçirilen 3 ayrı günün sonunda da Ilgaz ishal olunca yanımda gezdirdiğim yiyecekleri koruyamadığıma kanaat getirirerek böyle günler için bozulacak yiyeceklerin yerine kavanoz mamaları kullanmaya başladım.


calemity

ya demek sadece ben düşünmüşüm bu daninoyu oğlusuma vermeyi ..Bakan kişi sayısı ve gelen 2 cevabımdan bu çıkıyor ortaya :)kızdım kendime:( oysa marketlerde bu ürünleren tonlarca var..netice arz talep meselesi aslında..


   Hazır gıdalara karşıyız hepimiz ama nereye kadar koruyabiliyoruz ki biz elimizden gelenin en iyisini vermeye çalışyoruz yavrularımıza ama düşünüyorum neyin doğalı kaldıki.sebze ve meyveler bile doğal değil artık tohumlarıyla oynanmış ..sütler pastorize edilmek pahasına içeriğineki bir çok proteinden yoksunlaştırılmış kalsiyum değeri düşmüş ve o sütten elde edilen yoğurt ve peynirler..insan yavrusuna vermeden önce 10 kez düşünür oldu artık yiyecekleri..

 teşekkür ederim ilginize,sitenin yenisiyim YesilAnne

Benim her türlü danone ürününe garezim var :)


calemity

nedeni de paylaşabilir misiniz?


aycaogus

calemity kendini kötü hissetme tek sen değilsin hepimiz verdik bunları :=) taa ki birden "ne yapıyorum ben" diyene kadar en azından kendi adıma böyle..
süt için biz çiğ süt alıyoruz yoksa şişe süt.. elbet değişen dünyada nereye kadar ama en azından bir yere kadar denetleyebiliriz sadece çocuklarımız için değil kendimiz için de.
fast food yerine slow food olması gerekliliği ne kadar çok öğrenir ve öğretirsek geleceğe daha bilinçli nesiller bırakırız.
Elbet hazır gıdalar kavanoz mamalar çok büyük kolaylık ama azıcık çaba ile hepsi evde yapılabilir.En azından semt pazarlarından alınan atazemeyva ve sebze ile.. evet ne kadar iyiler meçhul ama paketlerin içindekiler daha büyük bir meçhul..
sadece tohumları ile oynanmak ile kalmadıkları gibi bir de bir sürü içine katkılar ekleniyor. 1 sıfırdan iyidir :=)
Sevgiler..

 


yerdenizbuyucusu

Ben de hazır gıdalara karşıyım. Damla'nın dediği gibi yolculukta (özellikle yaz mevsiminde) yiyecekleri muhafaza etmek çok zor olduğu için kavanoz maması kullanmıştım. Evde ve kısa seyahatlerimizde hiç paketli gıda (süt hariç) vermiyorum. Otobüs seyahatlerimizde yiyecek servisi yapılırken muavin gelene kadar deli oluyor heyecandan, kakaolu keki seçiyor kendi eliyle, yedirmek istemiyorum ama o kadar çok isteyince biraz yediriyorum mecburen.


Cevaplamak için Üye ol