Dişlerini geç çıkaran (yaşından sonra) bebekleriniz varmı?

ketrin soruyor: 10

arkadaşlar daha öncede sordum bu soruyu ancak pedodontist kızıma baktı alt ön kabarık çıkacak gibi ama bazen hiç olmama durumu bile olyuro bekleyip göreceğiz ya da bir röntgen ile göreceğiz ama çok küçük çekilmez dedi denedik çektiremedikte zaten. Kızım 13 ay 20 günlük ancak hiç dişimiz çıkmadı. anne olarak çok endişeliyim. geç çıkarsa sağlam olur derler ama bir tane bile olsa bari

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ilkayoz

Endişelenmekte haklısın tabi ama bir arkadaşımın oğlu da 13 aylık ve henüz çıkartmadı doktoru 16.aya kadar bekleyelim demiş,zaten kabardıysa yakında gelecek demektir.


neretva

Bizimki ilk dişini 10 aylıkken çıkardı. Şu anda da 8 dişi olması gerkirken 6 dişi var. Tamamen genetik. Kocanız ya da siz geç mi diş çıkrmışsınız? Üzülmeyin bu kadar, hepsini arka arkaya çıkaracaktır. Zaten bebekken çıkan dişler yumuşak oluyormuş, 2 yaşına kadar bebek yine damağıyla eziyormuş yiyecekleri.


ketrin

ben dişlerimi 7 aylıkken çıkarmaya başlamışım eşimde... ama kızımda daha harekt yok umarım dediğiniz gibi olur. Bu forumda duru_lili diye bir bayanda geçen sene aynı konuyu açmış ama ona ulaşamadım 18 aylık ve hala çıkarmamıştı sonra ne oldu merak ettim.


annevebebisi

Arkadasimin kizi, sanirim 14 aylikken cikarmisti ilk disini. Simdi 8 yasinda ve sut disleri bile dokuldu, kalicilar cikti :) sizinkiler de cikar insallah, cikinca bize de haber verin :)


ketrin

inşallah çıkarda bende buradan diş buğdayına hepinizi çağıırırmHCR_26

işyerinde arkadaşımın çocuğu ilk dişini 2 yaşında çıkardı:)) sonra devamı bir anda çıktı. eninde sonunda çıkartıyorlar..


ketrin

doktorumuzda 18 aya kadar hatta 24 aya kadar gecikebilir dedi ama artık tanıdıklarım dalga geçer oldu. vede annesi olarak hiçbişey yapmamıyorum ve de üzülüyorum. Allah başka dert vermesin neler ne hastalar var bu bişey değil ama yinede merak ediyor insan


umut sahin

OGLUM 9 YASINDA.DIŞLERINI GEC CIKARDI.BUYUKLERIN DEDIGI GIBI GEC CIKAN DIS DAHA SAGLAM OLUR INANISI DOGRU.BENCE HIC ENDISE ETMEketrin

umut şahin geç derken kaç aylık mesela?


seres_esra

13 aylık çıktı kızımın ilk dişi Cevaplamak için Üye ol