biberon yerine kaşık biberon kullanılırmı?

meryo soruyor: 4

mrb kızım 5. ayına giriyor bende işe başlayacağım.biberon almadığı için  yerine kaşık biberon vermek istiyorum fikri olan varmı

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yaltuntas

Merhaba,

Benim doğumdan itibaren sütüm hep azdı bu nedene sürekli mama takviyesi ile gitmek zorunda kaldık. Biberona alışırsa memeyi bırakır korkusuyla ve de doktorumuzun da önerisiyle medela 'nın kaşık biberonunu kullandık. Başlarda bebek de siz de biraz zorlansanız da kısa sürede alışılıyor. Diğer biberonlara göre biraz döke saça bir mama yiyiş oluyor  ( biz iki önlük takıyorduk:)) ama o da  bence sorun değil. Tabi özellikle bebeğin çok iyi kooperasyonu gerekiyor (boğazına falan kaçmasın diye) bu nedenle ben sadece gündüz ve uyanıkken mamalarını bu biberonla veriyordum. Çok uykusu varsa veya gece vermem gerekirse normal biberonları tercih ediyordum. Çoğunlukla kaşık biberonla beslendiği ve dolayısıyla kaşıkla yemeye zaten alışık olduğundan mı yoksa zaten obur bir kızım mı var bilimiyorum ama bizim ek gıdalara geçişimizde ve normal kaşıkla beslenmemizde hiç sorunumuz olmadı. Kolay gelsin, umarım bebiş hemen alışır kaşıkla yemeğe:))


meryo

aslında benim korkumda biberondan sonra anne memesini bırakması onun için kaşık biberonu düşünüyorum ben işteyken anne sütünü bononla versek olurmu acep?


yaltuntas

Anne sütünü kaşık biberonla verebilirsiniz tabi ama daha önce de söylediğim gibi kullanımı biraz tecrübe istiyor. Siz yokken bebişi besleyecek kişinin kullanmaya alışması önemli. Bu arada zaten beş aylık olduğunuza göre ek gıdalara neredeyse geçeceksiniz bu nedenle düşündüm de aslında normal kaşıkla da anne sütü verebilirsiniz. Hem ek gıdalara geçmeye hazırlık da olur. Ek gıdalara başlayınca zaten gündüzleri anne sütü ihtiyacı çok azalıyor, ağırlıklı olarak gece ve sabah emiyorlar. Bu yönden de düşünün derim.


meryo

teşekkür ederim yalçuntaş. ben bi deniyim bunu bakalım ne olcekCevaplamak için Üye ol