Şişli - Beşiktaş civarında tam gün anaokulu tavsiye edebilecek var mı?

pinklady72 soruyor: 10

2 yaşındaki oğlum için Şişli - Beşiktaş civarında tam gün, çalışma saatleri uzun anaokulu arıyorum. Şu an bakıcısı var ve haftada 2  yarım gün yuvaya gidiyor ama oranın tam günü saat 4'te bitiyor ve bu benim için çok erken. İkisini birden finanse edemeyeceğim için bakıcıyı işten çıkarmayı düşünüyorum.

Neşe Erberk ve Meşe Palamudu internetten araştırdıklarım içinde en iyileri gibi geldi bana ama tecrübeleriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


_Sezin_

Meşe palamudunu ben de duydum orası hakkında bilgisi olan var mı saatleri-ücreti falan?


pinklady72

Hoş olmayan şeyler duydum orası hakkında. Sevgi Yumağı iyi diyorlar. Arkadaşlarımın çocukları var oraya giden.


_Sezin_

Yeri nerede, oranın koşulları nasıl?


pinklady72

Sevgi Yumağı'nın birkaç şubesi varmış. Bize yakın olanlar biri Bomonti Sıracevizler'de ve Balmumcu'da. Fiyat durumlarını şimdi hatırlayamadım ama 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı.

Gulmina evet oğlum çok küçük, bu yüzden şimdilik tam gün yuva fikrinden vazgeçtim zaten. Bakıcımız oğlumu oğlum da onu çok seviyor ama türkçesi çok iyi olmadığı için ve eğitim düzeyi de çok yüksek olmadığı için sosyal gelişimine fazla katkıda bulunmadığını düşünüyorum. Oğlumun zeka düzeyini geliştirecek oyuncaklarla oynamasını rica ediyorum ama sonrasında toplamak angarya geliyor sanırım ki bunu pek tercih etmiyor.

Genç bakıcı konusunda size katılmıyorum çünkü genç bakıcılarla ilgili çok kötü tecrübelerim oldu. Sürekli parka gitmek istiyorlar çünkü orada diğer bakıcılarla arkadaşlık ediyorlar ve onlar sohbet ederken çocukların akıbeti iyi olmuyor bence. Evde oldukları süre içinde de tv izlemek, oje sürmek gibi faaliyetleri tercih ediyorlar çocukla ilgilenmek yerine. 
Ayrıca kendi çocuğu olmayan genç bir bayanın anne psikolojisini tam olarak anlayabileceğine inanmıyorum. Eğitim düzeyi daha yüksek olanlarda ise ukalalık dizboyu ve ellerini soğuk sudan sıcak suya sokmadıkları gibi çok uçuk rakamlar isteyebiliyorlar.

Dolayısıyla yaşı başı ilerlemiş, hayatın zorluklarını görmüş bakıcılar daha iyi bence. Sosyal gelişimine katkıda bulunamasalar da en azından düzgün bakıldığını ve sevgi gördüğünü biliyorum ve şimdilik de bununla yetinmek durumundayım sanırım.


pinklady72

Çok güzel yazmışsınız Gulmina. Bahsettiğiniz meziyetlere sahip insanların soyu tükenmekte ne yazık ki. Allah hepimizin evladını iyi insanlarla karşılaştırsın.Prensimmm

slm pinklady benim oğlum 2 yaşına girmeden başladı kreşe tamgün ve iki haftada alıştı ve okadar memnunumki kreşinden,öğretmenlerinden uykusu düzene girdi tv yok oldu hayatından konuşması gelişti ve şuan tuvalet eğitimide başladı çok güzel gidiyoruz şişlide mutlu yuvam anaokuluna gidiyor öğretmenleri ve yöneticileri çok kaliteli insanlar araştırmanı isterim ve memnun kalıcağınada eminim...hatta farklı okullardan memnun kalmayıp transfer eden velileride biliyorum çok memnunlar...


ilkayoz

Merhaba,Mutlu Yuvam'a internetten baktım çok beğendim,fiyatını öğrenmemde sakınca var mı acaba?Benim 15 aylık ikizlerim var ama kreşi son günlerde çok düşünür oldum bu şekilde istediğim gibi bir düzen kuramıyorum çünkü.Öncelikle fiyat olarak uyması gerekiyor malesef,2 tane olunca daha çok düşünüyor insan.


funda77

merhaba bende 3,5 yaşında ki çocuğuma anaokulu ararken çok araştırdım ve şişli civarlarında bana yakın olmasını istedim alternatif okullara baktım internetten araştırdım ve iki üç tane okul belirledim kafamda isim vermiyim ama ilk gittiğim tam bir hayal kırıklığıydı ikinci gittiğim de tam bir ticaret haneye dönmüş sonra şişli harbiyede mutluyuvam anaokuluna gittim çok iyi karşıladılar ve çok şaşırdım çocuklar üzerinde inanılmaz bir ilgi var çocukların gelişimini izleyen piskolog desteği çok iyi ayrıca köklü bir geçmişleri var tavsiye ederim hiç beklemediğim kadar büyük bir dönüş aldım çocuğumda bu 3.ayı ama gerçekten iyi bir gelişme sağladı okul araştırırken çok dikkatli olun çünkü ben bir kaç kişiden kötü duyumlar aldım madur olmayın pinklady72

Fatmasamet çok teşekkür ederim. Yeri Şişli'nin neresinde tam olarak? Funda77, özelden mesaj atar mısınız bana kötü gözlemlediğiniz yuvaların isimlerini? Bence böyle şeylerin duyulması çok önemli, ona göre yuvalar da kendilerine çeki düzen verirler belki.


Prensimmm

Pinklady ben tesekkur ederim yeri harbiye askeri muzesinin karsisinda papa roncalli sokak var orada (hatta özel diyabet hastanesi var ) Ve sunu söylemek istiyorum okulumuz sayesinde cok mutluyum arastirmani isterim...funda 77 tesekkur ederim cok guzel ifade etmissin sizin cocugunuzda orda galiba ordaysa ismi nedir?Cevaplamak için Üye ol