bifiform drops

minami soruyor: 5

arkadaşlar kullanan oldumu?ben internette arştırırken buldum.kızım 5. ayını bitiriyor ama gaz problemimiz hangi ilacı kullandıysak bitmedi gazından dolayı kakasınıda yapmakta zorlanıyor.geçen gün tadını öğrensin diye iki gün birer tatlı kaşığı armut püresi verdik ama 2 gece gaz sancısından hiç uyumadı ek gıdalara başlayınca neler olacağını düşünemiyorum bile başka bişey tattırmaya korkuyorum. bu ürün bi şişede 10 doz olarak satılıyormuş hergün 1 dozmu verilmesi gerekiyor ayda 3 kutu alınması lazım anladığım kadarıyla...peki bağırsaklar bu ilaçsız çalışmama gibi tembelliğe alışmıyormu bi süre sonra.kaç ay kullanmak gerekiyor ne kadar sonra etkisini göstermeye başlıyor ve kullandığımız ilacı kesip buna başlarsak arada çok gazlı günler yaşarmıyız.faydasını görenler olduysa nasıl oldu yardımcı olabilirmisiniz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


river

merhaba..benim kızım kolikli bir bebekti kullanmadığımız gaz ilacı kalmadı diyebilirim.bifiform dahil..en işe yarayanı bifiform damlaydı.şuan nasıl kullanıldığını net hatırlayamıyorum ama günde 1 kez çok az 1damla gbi veriyorduk sanırım.doktorunuza danışmadan kullanmamakta fayda var tabi..ama ben memnun kaldım..


beatrix

Kullandik. En ise yarayani bififormdu diyebilirim


Nicomedia

kapağı açmadan kapatma yönüne çeviriyorsun zaten klik sesi gelip koruyucu bölme çıkıyor. sonra biraz daha kapatma yönüne doğru çeviriyorsun. Sonra evdeki mümkünse beyaz florans ışığa tut dibinde az da olsa toz parçaları görmen gerekiyor. görmediyseniz kapatma yönüne çevirmeye devam edin. gördüğünüzde normal açma yönüne açınız. açma kapağını çöpe atabilirsiniz bir daha kullanmayacaksınız. diğer aparat fitil gibi bir kapak var onu takın. iyice çalkalayın. sonra fitil gibi yere basıp bırakarak birkaç kez sonra açın ve siyah çizgiye kdr sıvının dolup dolmadığına bakın. siyah çizgiyi geçmesin.siyah çizgiye geldiğini gördünüz " ister  biberonda mamaya dökün " ister "biberonda anne sütüne" ya da "direk kaşığa dökün" ama ne olursa olsun yemek öncesi ya da hemen sonrası mümkünse her gün aynı saatte tavsiye olarak  gaz sancısının en çok vurduğu saatlerde kullanın. Önemli olan yemekle beraber tüketilmesidir. En önemlisi de kapağı damlattıktan sonra derhal sıkıca kapatın (fitil kapakla muhafaza edilecektir normal kapağı ile muhafaza etmeniz önerilmiyor fitil kapağın sterilizesi bozulmasın diye). 14 gün not ediniz. 15. gün asla kullanılmamalıdır. İkinci 14 gün için yeni bifiform drops satın alınmalıdır. Biz sap simplex (pfizer) ve bifiform drops kullanıyoruz gün içinde. günlük bifiform sadece bir kez siyah çizgiye kdr dozdur. ikinci kez kullanılmamalıdır. 


tiara

5.ayda artık barsak florasının yani barsakta yaşayan bakteri ailesinin uygun şekle gelmiş olması lazım..bifiform biraz o düzenleme için, o yüzden 5. ayda kullanmak fayda eder mi bilemiyorum..bence bunu bir doktorunuza danışın..bu arada benim pediatrist bir arkadaşım herbacol diye bir şey vermiş kızına, biz de verdik işe yaradı. bitkisel bir damla, ıhlamur, rezene, melisa, papatya var içinde, bir de onu sorun isterseniz..


gokalpileseyrialem

o kadar çok çektim ki gaz sancısından denemediğim damla kalmadı.Çözümü sadece Bififormda buldum :)
Hamilelik annelik ve bebek bakıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Gaz sancısıyla çektiklerim ve bififormla ilgili yazımı ekliyorum. sevgiler..
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/11/bebeklerde-gaz-sancs.htmlCevaplamak için Üye ol