BEN ARTIK PES ETTİM. MELEĞİME KENDİ KENDİNE UYUMAYI ÖĞRETEMEYECEĞİM:(((

ozgu_naz soruyor: 1

Olmuyor olmuyor olmuyorrrr. benim kızım asla çılgın gibi sallanmadan uyumuyor. yatağına bırakıyorum kıyamet kopuyor uyumuyor. gecenin bir yarısı kalkıyor almıyorum  beiği sallıyorum bir bakıyorum gözler faltaşı gibi açık. hadi geçtim şimdi kendi kendine uyumasını da acaba yaşını falan bitirdiğinde de mi böyle sallıycam. bunu yaşayıp atlatmış anneler tecrübelerinizi aktarsanıza bana. gerçekten çok moralim bozuk. benim kızım şimdiden 9 kilo . düşünemiyorum onu daha ilerde de kucağımda salladığımı. cidden off

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


adelaida

hayır pınar anne sütünü 7 aylıkken bıraktık çünkü sütüm bitti. ama uykuyu öğrettiğim dönemde alıyordu ve çok meme bağımlısıydı, memede uyuyakalıyordu aynen seninki gibi. Bu sorunu emzikle aştım. Emzik o güze kadar vermemiştim (annemin tüm ısrarlarına rağmen) ama oğlum beni emzik gibi kullanmaya başlayınca bende denemeye karar verdim. başlarda kabul etmedi, atıyordu ağzından hemen, birkaç gün sonra alıştı ve benim hayatım kurtuldu. gece uykularını da emzik sayesinde oturttum. daha önce 2 saatte bir uyanıp emmek istiyordu (aç olmamasına rağmen) tamamen rahatlamak ve uykuya geri dönebilmek için. Emzikten sonra geceleri uyanınca emzirmekten vazgeçtim, emziğini verip iki pışpış ve tabikii meşhur battaniyesi ile uykuya dönmeye başladı. siz emzik kullanıyor musunuz?
Bu arada bebek her gak dediğinde koşup kucağa almamak gerekiyor. Elbette ağlamaya bırakmamalı ama 1-2 dakika sonra bazen kendiliğinden sakinleşip susuyorlar. Her zırıltıya koşunca öğreniveriyor bu veletler işin sırrını sonra parmaklarında oynatmaya başlıyorlar.
Cevaplamak için Üye ol