oğlum 15 aylık ama hiç su içmiyor

ogulcan soruyor: 5

emiyor hala ama su içmiyor ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


My_LadyBird

özellikle yemekelrden sonra teklif edin susamışsa mutlaka su içer.. benim kzımda bıraksam saedce su ile yaşıycak o kadar çok su tüketiyor bende çok içiyor diye yakınıyordum aslında herşeyin normalı karar olanıdır. bir arkadaşımın bebegi de yaşında oldugu zamanlar hiç su içmezdi sırf bu üzden kaç doktor gezdiler bir doktor demiştiki emiyorsa o ona yeter ha su içmiş ha emmiş ama mutlaka sevicek bir şekil bulup o şekilde içirin su içme alışkanlıgı edinsin diye o da şu renkli suluklarda bulmuştu çözümü oyun sanıyordu içerken suyu :)


bende kızıma hep su verdim sadece beni emerken bile ek gıdalara gecincede hiç ısrar etmedi hatta öyleki yemek yemesin sadece su içsin gerçi bu iştahsız oluşundan kaynaklanıyor.. 

kaşıkla vermeye çalışın belki sever belkide pipetle çekebilir 15aylık olmuş


arseli

İhtiyacı olsa mutlaka içer..Siz arada teklif edin..İçmezse dert etmeyin bence..Oğlumda 15 gündür içiyor..Ondan önce hiç içmezdi..


DoRuK_DiLeK

avent, nuby gibi alıştırma bardağı alıp ballı veya pekmezle tatlandırıp şerbet gibi sevdirmeyi denedinizmi. 15 aylık bebeğin suya ihtiyacı olmaması imkansız gibi geliyor. mutlaka katı gıdaya geçmiş olması lazım buda su içtiyacının daha da arttığı demek oluyor.


ra_she_de

emiyormu hala


ra_she_de

oğlum 2 sene emdi yaz dönemi dışında su içiremezdim doktor zorlamamamı  ihtiyacını sütten karşıladığını  söyledi emmeyi bıraktığında kendiliğinden su içmeye başladı. kabızlık gibi bir sorunumuz hiç olmadı. anne sütü doğal probiyotik zaten benceCevaplamak için Üye ol