demir ilacı iştah açarmı ?

busybody soruyor: 2

Arkadaşlar bende demir eksikliği  var. Epey bir süre kullanmam gerekiyor. Emzirirken kullanıyordum ama emzirmeyi bırakınca demir ilacını da bıraktım. Şimdi rejime başladım.Spor yaparken demr eksikliğinden dolayı çok çabuk yoruluyorum. Demir ilacına devam etsem rejimimi olumsuz yönde etkilermi acaba :? Bazı vitaminler kilo aldırıyor bazıları da iştah falan açıyor ya onun için soruyorum.Demir ilacı da iştah açarmı ? Kullansam mı kullanmasam mı ? Ne tavsiye edersiniz ? Kullandığım demir ilacı ferrum forte .

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nilinmasali

merhaba,bildiğim kadarıyla demir ilacı ekstra olarak iştah açmıyor,fakat kansızlığa bağlı iştahsızlık problemlerinde kansızlık sorunu rtadan kalkınca iştah yerine geliyor..


ema

Ben demir eksikliğimi(mideden biyopsi alırken dr,kanama yapmıştı hemogram 8 edüşmüştü)sabahları ılık suya bir çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi koyarak aç karnına içiyordum hemogramımı 12 ye çıkarmıştım o gün bugündür anemi problemim yok hamileyken hemogramım 14'tü şuanda emziriyorum 13,7.Aneminin en büyük tedavi yöntemi kırmızı et yemek.Diyet yaparken sağlığınızdan olmayın tedaviniz neyi gerektiriyorsa yapın.Cevaplamak için Üye ol