Oğlum pastel boya yedi

jelly_fish soruyor: 10

Merhaba,

14 aylık oğlum biraz pastel boya yemiş olabilir. Bickids marka ( novacolora benziyor, yağlı pasteller gibi kalıntı bırakmayan tipte). Firmaya içerik bilgisi ve yenilebilir mi (!) diye yazdım, cevap bekliyorum.

Benzer bir tecrübesi olan var mı, yemişse dikkat etmek gereken bir şey var mı?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


hamdusena

benim kızım iki sene önce suluboya yaparken o sürekli fırçayı temizlemek için batırdığımız suyu içmişti hemen dr u aramıştım o da eğer iyi bir marka ise korkmanıza gerek yok demişti

ve hala oğlum pastel mum boyaları arada yiyor çok söylememe ,kızmama rağmen kakasından kaç kere pastel boyalar çıktı artık bende ne yapacağımı bilemiyorum bu konuda sakince söylüyorum oğlum onlar yenmez kızgın söylesem hiç bişey değişmiyor 


berlindenbirseda

Merak etmeyin, BIC marka pastel boya kalemi Almanya'da bagimsiz bir test kurulusundan en iyi notu almis bir üründür, zehirli madde icermemesi sebebiyle. Ürünün bir fotografini gorebileceginiz link su:Sirf yemesinden korktugum icin ogluma gecen sene bu urunden almistim ben de.


asli_kuzey

:) ben de bir zarari oldugunu dusunmuyorum ama sanirim pastel boya oyun hamuru gibi seyleri (ki ben iki yasindan once vermeyecegim) gozetim altinda vermek ve oyun bittiginde kaldirmak gerekiyor...


jelly_fish

Teşekkürler cevaplarınız için.


maviboncukk

Cvp geldi mi firmadan?gokcebi

oğlum Levent de o kadarlıktı yediğinde. çok sıkıntı yapmıştım ama bir şey olmadı. doktoru aradım o da bir sıkıntı olmayacağını söyledi. tabi azıcık ısırmıştı komple kalemi yese ben direk hastaneye giderim..


jelly_fish

Firmadan henüz cevap gelmedi. Daha doğrusu Türkçe sitenin iletişim sayfasına yazı yazdım, "hangi bölgeden yazıyorsunuz" diye İngilizce mail geldi :) sanırım bir şey gelecek, paylaşacağım.


jelly_fish

Bic Türkiye'den 2 gün içinde cevap geldi. Önce pazarlama müdürü Deniz hn aradı, oğlumda her hangi bir problem var mı diye sordu ve bazı bilgiler verdi. Konuştuklarımızı daha sonra mail ile de gönderdi. Özetle Avrupa standartlarında üretilen bir boya olduğu için sorun olmayacağını söyledi. Sorun yaratan bir durum hiç yaşandı mı diye sordum ama böyle bir şikayet hiç olmamış. Yine de küçük fareler tam bir pasteli yemesin ucundan tadına baksın bence:)

Boya alırken neye dikkat etmeliyiz hala bilmiyorum. Deniz hn, Türkiye'de de artık testlere önem verildiğini, testleri geçemeyen markaların gümrükte kaldığını, zincir marketlerde satılmadığını söyledi. Güzel gelişmeler vardır elbet. Cok acı ama Avrupalı-Amerikalı çocuklar "dünyanın en değerli çocukları" (!) olduğu için, herhalde menşeine bakarak ürün almak en kolay yol. Aşağıda maili kopyaladım, testi de ekleyeceğim. Bic& Deniz Hn'ın ilgisini ve yaklaşımını takdir ettiğimi de son olarak belirteyim,

..

"Merhaba,

Bugün yaptığımız telefon görüşmesine istinaden ekte size Bic Kids Plastidecor üçgen pastel boyaya ait sağlık raporunu yolluyorum.

Bu testler bağımsız laboratuvarda yapılıyor, biz Türkiye'de bu testleri intertek yaptırmıştık. Testler ingilizce olarak raporlanıyor, ikinci sayfada olan Pass ile belirtilen boyamızın EN 71-1/2/3 testlerinden başarı ile geçtiğini belirtmektedir. Bu testlerden geçer not almış olması demek ürünün toksik madde, ağır metal, azo boyar madde, fitalat açısından dünya standartlarına uygun olması demektir.

Boyalar çocuklarla sürekli temasta olduğu için oyuncak standartında göre değerlendirmekte ve ona göre test edilmektedir. Plastidecor üçgen Avrupa'da üretildiği için Avrupa standartlarına göre üretilmektedir. Bu bizi pazardaki birçok firmadan ayrıştıran bir özellik.

Siz çocuğunuz yaş grubuna uygun ürün seçerek çok doğru bir karar vermişsiniz, üçgen ve elleri boyaman pastel. Yine örnek vermek gerekirse bizim tüm keçeli kalemlerinizin kapakları delikti, bunun sebebi yaramazlar kapağı ağzına alır ve allah korusun yutarsa nefes borusunu tıkamasın ve nefes almaya devam etsin diye hastaneye gidene kadar.

Aklınıza takılan başka bir detay ya da sormak istediğiniz bir soru olursa bize her zaman e-posta ya da telefon ile ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Deniz Uygan

Pazarlama Müdürü

BIC Türkiye

Phone: + 90 216 337 89 04

Web: www.bic.com.tr";maviboncukk

Oyuncak, tekstil ve boya, hamur gibi malzemelerde asla kalitesiz urun almaamak lazim. Ucuz urun , daha pahaliya geliyor..


esrtu

biraz yediyse bişey olmazki herkes yer


Cevaplamak için Üye ol