Bebislerin goz renkleri

PembeTavsanim soruyor: 6

Bebekleriniz goz renkleri nasil? Ne gibi degisimlerden gecti ? Kacinci aylarda degisiyor? Biliyorum herkeste farkli oluyor ama cevaplardan bir genelleme cikar diye soruyorum. Birde koyu mavi koyu yesil goz rengi nasil oluyor yani boyle adlandirilan gozler her ortamda bu renk mi yoksa isikta acik los isikta daha koyu mu? Bu arada oncelikle saglikla bakabilmeleri:))))

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kedidirkedi

Benim gözlerim yeşil, eşiminkiler kahverengi. Kızımın gözleri koyu bir yeşille kahverengi arası, zeytin yeşili gibi bir renk. Yani kahverengi desem değil, yeşil desem değil, ela desem değil. Bir acayip :) Işıkta daha çok belli oluyor.


PembeTavsanim

İste aynen bende bir renk diyemiyorum mavi mi yesil mi koyu mu acik mi orta mi her isikta farkli gorunuyor sanki yada bana mi oyle geliyor:) acaba bizim gozlerimizde mi oyle? Sizin kiziniz masallah 2.5 yasinda ama hala emin olamiyorsaniz bize daha cok var galiba:) Ama anlattiginiza gore guzel bir renk masallah!


kedidirkedi

Teşekkür ederim ama hakikaten zor oluyor böyle net olmayan bir renk. Hani sanki çocugun gözleri illa renkli olsun diye özenmişiz, aslında çocugun gözlerinin rengi kahverengi de biz bir türlü konduramayıp renkliymiş izlenimi yaratmaya çalışıyormuşuz gibi :)) Allah sağlık versin en önemlisi o. Renkli olmuş ama görmemiş neye yarar. Bu arada göz rengi 1 yaşına kadar değişebiliyor diye biliyorum.


yasea

Kocamla ben klasik türk rengi gözü olan kahverengi gözlüyüz, ama aksilik bu ya çocuğumun gözü ilk doğduğundaki lacivert renginden 3. ayında masmavi bir renge döndü. elbette araştırmacı akraba, eş dost başladı sormaya, "nerden bu renklilik, kime çekmiş acabalara.." bizde ezilip büzülerek "amcadan dayıdan " diyerek geçiştirmeye çalışırken zamanla yeşile, en sonunda da elaya döndü.. şuan 3,5 yaşında ama hala dikkat çekiyor.. umarım bizim gibi kahverengi gözlü olurda biz de rahatlarız çocukta..


PembeTavsanim

Kedidirkedi ne guzel anlatmissin gercektende oyle bir muamele yada dusunce soz konusu oluyor bu durumda:))) Yasea gercekten ben anlamiyorum masmavi bir goz nasil elaya donuyor ama bunu da soyleyen cok insan var demekki oluyor.Akrabalari memnun etmek zor hep birsey bulurlar kurcalayacak en iyisi kulak tikamak galiba


dila

bizde renkli gözlü olsun çok istedik baba yeşil anne kahverengi ama renkli olmadı olsun saglık olsun gözleri güzellikleri görsünde varsın renkli olmasın birde 6ay 1seneye kadar degişebilir die biliyorumCevaplamak için Üye ol