avusturya sen jorj hastanesi

crow soruyor: 6

avusturya sen jorj hastanesinde doğum yapan var mı? doğal doğumu destekliyorlar mı?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


BaskaAnne

Ben hamileliğimin ilk günlerinde gitmiştim. Fazla ticari bir kurum gibi gelmişti o yüzden değiştirdim.


fistikcik

Merhaba,
Soruyu 6 ay önce sormuşsunuz, umarım cevabı halen işinize yarar.
Mayıs ayında sen Jorj hastanesinde doğum yaptım, çok olumlu bir deneyimim var hastaneyle ilgili.
Deryaze yaklaşımlarını neden ticari buldu bilemiyorum, benin bu hastaneyle ilgili deneyimlerim tam tersine, ticaretten uzak, neredeyse kamu yararına bir vakıf gibi çalıştıkları yönünde.
(Bu arada doğuma aralarında Deryaze'nin hikayesinin de bulunduğu Pozitif doğum hikayelerini okuyarak hazırlanmıştım. Kendisine buradan teşekkürlerimi sunayım)

Belki Deryaze'nin kontrole gittiği doktorun sezaryene yöneltmek istemesi kendisine bu izlenimi vermiştir. Gerçekten de oradaki doktorlardan birinin (isim vermeyelim) sezaryene daha kolay yönlendiren bir yapısı var. Ancak benim doktorumun (Adli bey) yaklaşımı tamamen normal doğumdan yana. Son ana kadar sezaryen lafı dahi edilmedi, sonunda tatlı kızım bizi şaşırtıp erken gelmeye karar verince de gecenin 2'sinde koşa koşa hastaneye geldi, normal doğumu yaptırdı. Sabaha kadar da hastanede kaldı. Sadece o da değil, çocuk doktorumuz Osman bey de gecenin o saatinde geldi. Tüm hastane personeli son derece ilgili, nazik ve şefkatliydi. Hemşireler emzirmeyle ilgili bizi pek çok güzel bilgilendirdi. Hatta ertesi gün başhekim bizi ziyaret edip normal doğum yaptığım için beni tebrik etti (gerçekten de o gün doğum yapan diğer bütün kadınlar sezaryeni tercih etmişlerdi. Ama bu hastanenin yönlendirmesi sonucu değil, kendi tercihleri yüzündendi).

Dolayısıyla normal doğum için %100 tavsiye edebileceğim bir yerdir Sen Jorj hastanesi. Üstelik te mükemmel bir özel hastane standardında hizmeti çok düşük bir rakama alırsınız. Bu yüzden ticari olmaktan daha çok vakıf gibi çalışırlar diyorum ya.. (SGK'yla da anlaşmaları vardır).

Umarım faydalı olabilmişimdir.


ckale_90

slm fıstıkcık..
bende adli beye gidiyorum şuan 19 haftalık hamileyim.. tüm kontrollerimi adli bey de yaptırıyorum.. bende çok memnunum hastanede çok güzel.. fakat doğum ücretlerini bilmiyorum.. bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim..


fistikcik

Merhaba,
Doğum ücretini hastanenin danışma ya da veznelerine sorarak öğrenebilirsiniz. Geçen seneden bu zamana değişmiş olabilir. Sadece SGK'nız var ise çok uygun bir ücret olduğunu söyleyebilirim.


ckale_90

ewet sgk m var .. tabiki fiyat değişimi olmuştur ama aşağı yukarı aynıdır fazla değişim olmamıştr heralde. siz geçen sene ne kadar ödediniz normal doğum için herşey dahil olarak ama..


essass

Merhaba bende 9 ay öncesinde orada doğum yaptım. Adli beye gittim ve doğumuma kadar herşey normaldi. Sezeryanla doğum yaptım ve doğum sonrası bebekte yolunda gitmeyen bişeyler başladı, hastanenin de ne kadar yetersiz olduğu orada başladı. Bebek emmedi ve morardı, gören çocuk doktoru fistülden, ödeme her türlü şeyi söyleyip bizi panikten paniğe sevketti bir çocuk cerrahının görmesi gerektiği ve başka hastaneye sevkedilmesi gerektiği söylendi. Kendileri bağcılarda ismi cizmi bilinmedik bir hastane buldular, kendi çabalarımızla medical parkın çocuk yoğun bakımını bulduk. Özetle avusturya hastanesinde normal ve sağlıklı doğum yaparsanız herşey çok iyi ama en ufak bir aksaklıkta söylemelerine rağmen yoğun bakım ünitesi yok onu bırakın küvez yok onu bıraklın ambulans yok, gece kalacak hemişre yok. Bebeğimde ttn denen  ve çok bilinen bir solunum problemi olduğu çıktığı, hastane yetersiz olduğu ve yenidoğan yoğun bakım olmadığı için binbir yalan teşhisle bizi resmen mahvettiler. sonuçta ben orada bebeğim başka bir hastanede kaldık. kaldı ki bana hamileliğim sırasında yenidoğan yoğun bakım ünitelerinin olduğu söylenmişti hastane tarafından. Sağlıklı bir doğum diliyorum, bunları bilmenizi istedim..Cevaplamak için Üye ol