Gebelikte ahududu yapragi

kuzey_mania soruyor: 6

Gebeliğin son aylarında rahmi güçlendirmek için ahududu yaprağı çayını oneriolar (poşet çay olmayan) kullanan var mı? İstanbuldayim ve bu sabah Kadıköy'de ki bı kaç aktara sordum yok... Bogur

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kuzum

Gebelikte Ahududu : C vitamini ve organik asitleri içeren bir çok hastalığa iyi gelir, ancak doğum kasılmalarınızı başlatıcı etkisi bulunduğundan gebeliğinizin son dönemlerinde tüketmenizi önermiyoruz.

pekçok yerde yazıyor bu ve bunun gibi çay ve şifalı otların kullanımı, internette de bir bakın lütfen. aman ondan bundan duyup da yanlış şeyler içmeyin.

http://www.hamilemiyim.net/gebelikte-bitki-caylari-tuketin.html

şuraya bir bakın, gebelikte ot,çay vs ile ilgili bilgiler var


yasemin_ekin

kuzum, turkuaz +1..

hamileliğim boyunca sadece ıhlamur içtim, aralarda da çay kaçamağı yaptım. Bitkisel çaylara güvenemedim....


perihan

MANIA, bana doktorum önerdi ahududu yaprağı çayını, aktarlarda bulabilirsin dedi. İncirlideki Deva Eczanesi yaptırmış, oradan aldım. 36.haftaya kadar günde 2-3 fincan, 36.haftadan sonra günde 7-8 fincana kadar içilecekmiş.


perihan

http://annevebebisi.blogspot.com/search?q=ahududu bloglardan birinde okuduğumu biliyordum, şimdi buldum. Annevebebisinin ıkınma sürecini azaltmış bu çay.


kuzey_mania

gönderdiğin bloğuokurken ne buldum...aman dikkat yaa bakbilmiodum allahtan 1 keremine yedim.....
Doğumu başlatmak için ananas yenmesinin tavsiye edildiğini daha önce yazmıştım sanırım. Aramızda hamile varsa :P ananası hamileliği boyunca yememesi gerektiğini aklında bulundursun çünkü doğumu başlatabiliyor. Doğumun yaklaştığı günlerde ya da doğumun gecikmesi durumunda bol bol yenebilir sanırım:) Geciken doğumu için ananas yiyip ertesi gün doğuma girenler var da:)

ben heralde bayagı ıkınırım bu durumda bakırköye gidecek kimse yok napallımm hayırlısı :))


ranasancak

iyi de ahududu zaten özellikle gebeliğin son dönemlerinde (38. haftadan itibaren) kasılmaları başlatsın diye kullanılıyor. Cevaplamak için Üye ol