cocuklarinizla nerede vakit geciriyorsunuz bu sicaklarda?

Elsa soruyor: 10

Yurt disindan doneli 3 ay oldu.Sicaklar da bastirdi.Nasil vakit geciriyorsunuz Istanbul'da cocuklarinizla?

AVMlere gitmek istemiyorum ama baska alternatif gelmiyor aklima,lutfen fikir verir misiniz bana?Simdiden tesekkurler.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


kuzum

benim bebeğim henüz çok küçük, tecrübem yok ancak AVM ile ilgili düşüncelerim olumsuz. Tüketerek mutlu olunabileceğini öğrendikleri bir yer bence. Alışveriş hastalığı, her canı sıkılıdığında kendini gerekli gereksiz para harcayıp tatmin etmek gibi karakter özelliklerinin edinildiği yerler gibi geliyor bana. alışveriş yapılmasa bile maddeciliği pekişiyor, çünkü sonuçta oraya gezmeye gidiliyor ve gidilen yer bir şeylere para verip sahip olunan bir yer. gezmeye layık bulunması, çocuğun değer yargılarını da oluşturuyor bence. abartmışsın diyebilirsiniz ancak bu uzun vadede buna dönüşüyor bence. tıpkı reklamların çaktırarak ya da çaktırmadan bizim beynimizi yıkayıp değerlerimizi etkilemesi gibi. ayrıca havalandırma olmaması da cabası.


Ulku

cocuklar icin aktivite yapilan avmler var. biz ankarada oralara gidiyoruz.


burcubrsn

ben avm yerine bol çayır çimen olan yerlere götürmeyi terhip ediyorum..avm lerde mağazadan mağazaya kosuyo, merdivenlere kosuyo çok yoruluyorum...güneşliği olan ağaç gölgeliği olan ve yeşil alanı bol olan yerlerde rahat ediyorum pek sıkılmıyo o da..ist da böyle yerler nerde var fikrim yok ancak..


Ulku

burcu forum ankaraya gelsenize :) hem tren var, hem de sisme oyun alani. cilgin egleniyorlar :) hic magaza falan dolasmiyoruz biz.


burcubrsn

hmm iyiymiş..deneyelim hemen..cepa yı, panorayı seviyorum ama iste zaptolmuyo ufaklık..hatta konusup önceden beraber gidelim bu sefer;)Ulku

cok iyi olur :) bize yakin orasi, cok sIk gidiyoruz. sisme park alani da acik havada.


Elsa

Istanbul'lu arkadaslar,yok mu yanit verecek olan :)


selencem

Sabah erken ve aksamustu parka cikariyorum maslakta. Bebek parkini deneyecegim, orasi agacli, golge ve esintili olabilir. Biz de bu hafta geldik istanbula, ben de arayis icerisindeyim. İstinyeparka da gittik bir kere, serin ve havadar. Yesilkoy'de ronepark vardir, orasi da iyi bir alternatif ama bana uzak biraz.Annegozuyle

biz kızımı sabah erken ve akşam güneşin batmasına yakın zamanlarda  evin yakınındaki çocuk parkına götürüyoruz. Haftasonları Kilyos tarfına plaja ya da daha sakin olan askeri sosyal tesislerin parklarına gidiyoruz.

Yıldız Parkı, Gülhane, bebek Parkı da iyi bir seçenek Avrupa yakası için.

Gün içindeki en sıcaklarda keşke yaşıtı arkadaşalrı ile evde buluşup, en azından enerjisini o şekilde boşaltabilse ama İstanbul'da bu pek mümkün değil sanki.


Yasemina

bunca zaman adada yazlıktaydık
simdi istanbula donmek zorunda kaldık cok igrenc geliyor
evin cevresi koruluk evde vızvızlandıkca sokaga indiriyoruz ama kapalı bir yere goturmuyoruz
zaten o tur yerlere git gel yemek saati uyku saati muhakkak kayıyor
sokakta yuruyus ve parklar en iyisi (aksamustleri)Cevaplamak için Üye ol