ANADOLU YAKASINDA YUVA

sngdnm soruyor: 8

merhaba,
benim 2.5 yaşında bir kızım var ve Eylül ayında tma gün yuvaya vermek için yuva arıyorum. Ataşehir'de oturduğum için bu civara yakın bir yer arıyorum..Şu na kadar çocuğunu gönderen arkadaşlarımın referans gösterdiği yuvalar listemde var. Bunlar;
Zürafa Yuva
Ayşegül
Aydo  ...bu yuvalarla ilgili  olumlu/olumsuz tecrübesi olan var mıdır?
Teşekkürler
Songül

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


meycan

aydo göztepede annemlerin evinin sokağında. yeri çok güzel, iyi bir yer diye duydum ama direkt bir bilgim yok...


Damla

 


sngdnm

Sevgili Damla,

Kitubi'nin senin blogun olduğunu bilmiyordum, şaşırdım ve sevindim. Kızımı büyütürken tecrübelerinden fazlası ile yararlandığın biri olduğunu bilmelisin... Umarım 23 Nisan'da  tanışma fırsatı bulabiliriz.

Dört arkadaşım çocuğunu aydoya gönderdi, çok da memnunlar, sadece bir arkadaşım çok memnun olmasına karşın disiplinli bir yuva olduğunu söyledi. Ben kızımın eğleneceği, eğlenirken bir şeyler öğreneceği, ferah ve sevgi dolu bir yuvada olmasını istiyorum. Çalıştığım için tam gün vermek durumundayım, ancak sende Ilgazdan sonra oğlunu da gönderiyorsan bu yuvanın bir sihri gerçekten olmalı.
Çok teşekkür ederim.
Sevgilerimle


Basak

Benim oğlumda 2.5 yaşında, Maltepe oturuyoruz. Küçükyalı-Maltepe civarında bir yuva arayışı içerisindeyiz. Bu yaz yavaş yavaş başlatıp, önümüzdeki Eylül-Ekim ayları gibi tam zamanlı devam etmeyi düşünüyoruz. Birkaç yuva gezdik.
1- Amerikan Kültür Derneği Anaokulu
http://www.akdkids.com/
Bostancı (Küçükyalı) şubesini gezdik. http://www.akdkids.com/tsalt/?tid=15

Ataşehir' de de bir şubesi var bu arada.
Farkında olmadan, yaşayarak İngilizce öğrenmesi, sınıftaki öğretmenlerden birinin sürekli İngilizce, diğerinin sürekli Türkçe konuşuyor olması, dil öğrenimi açısından avantaj gibi ama acaba daha yeni başlayacak bir çocuk için zorlayıcı olabilir mi emin olamadık. Bİr de bahçesi çok küçük, rahatça, koşup oynamaya pek uygun değil.
Bizim aradığımızsa bol bol oyun oyanayacağı, yaşıtları ile beraber olup, eğleneceği bir ortam.

2- Elmaağacı Anaokulu
http://www.elmaagaci.com.tr/
Buranın da Suadiye ve Küçükyalı' da 2 şubesi var. Biz Küçükyalı' da olanı gezdik. http://www.elmaagaci.com.tr/kucukyali.aspx
Sıcak bir ortamı var. Bahçesi daha geniş, kış aylarında kullanabilecekleri, kış bahçesi gibi kapalı bir balkonu da var. Çok soğuk havalarda, bahçeye çıkamadıklarında orayı kullanıyorlarmış. Daha önce Suadiye şubesine çocuğu 2.5 yaşından ilkokula kadar devam eden bir arkadaşım tavsiye etmişti, okuldan çok memnunlardı.

3- İdea Çocuk Akademisi  - Zümrütevler
http://www.ideaakademi.com/main.asp
Sadece müdür ile görüştük, okulu gezmeye fırsat olmadı (akşam 7:30' dan sonra geçerken, uğrayabilmiştik). Çok geniş bir bahçesi var. Tekrar gidip okulu da gezeceğiz. Tek katlı 3 ayrı bina var, aynı bahçe içerisinde. Tüm yaş grupları için toplam mevcutları 95-100 çocuk civarındaymış. Biraz kalabalık geldi. Bir de burası bezli çocuk kabul etmiyor.

Ama hala karar verebilmiş değiliz. Bu yuvalar hakkında bilgisi olan var mı? Sizin veya bir yakınınızın çocuğu bunlardan birine devam ediyor mu? Bu çevrede başka yuva öneriniz olabilir mi? sizinde gezdiğiniz yuvalar varsa, izlenimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.Damla

 


nyhang

selamlar,
benim de 26 aylık ikiz kızlarım var. ekim gibi yuvaya göndermek istiyorum. O yuzden de hızla alt bezlerini bıraktırma çabasındayım.
Bostancı'da oturuyorum. Bize uygun bir yuva hangisidir diye arayıştayım.. Eğitim ve fiyat açısından.. Önerileriniz olursa sevinirim..

Tesekkurler


Pranayama

Menüsünde revani, ıslak kek, açma, bisküvi, doğum günü pastası gibi zararlı yiyecekler olmayan bir kreş arıyorum ama yok sanırım:((( 


zeynep_bartu

yok malesef :(


Cevaplamak için Üye ol