anneler uçak yolculuklarında ne yaptınız?

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


buket1291

Selamlar.Size önerim,1 litrelik termos almaniz.Su anda piyasada devasa boyutlarda olmayan,dolayisiyla cok yer kaplamayan termoslar mevcut.Evden cikmadan 5 dakika önce,kaynamis ve biraz bekletilmis (icme isisina yakin olacak sekilde) suyu termosunuza doldurun. Sayet 1 litrelik ise en az 5 mama ögünlük suyunuz olacaktir.Yarim litrelik dahi olsa hemen hemen 2-3 mama ögünü eder ki 6 saat icinde 3 ögünden fazla mama yemiyordur herhalde ufaklik :) (150-200ml olarak düsündüm her ögünü)Ve iyi bir termos ise 10 saate kadar suyu sogutmadan muhafaza edebilir.Simdiden iyi yolculuklar.


peyibal

Uçakta kalkış ve iniş sırasında kulaklarında basınç olmaması için bebeğinizi besleyin, rahat edersiniz.Uçağın hareketi bebeklere beşik etkisi yapar genellikle, sallanmadan uyumayan bebeğimle tam olarak 2 ay 10 günlükken uçak seyahati yaptım ve yol boyunca sadece mama yiyip uyudu.
1'er öğünlük toz mama koyulan mama taşıma kapları var, ben BEABA kullanmıştım,pratik oluyor.Önceden kabın bölümlerine 1 er öğünlük ölçekli tozu koyuyorsunuz ve her kullanımda sadece ihtiyaç kadarı akıyor kaptan.Bunun yanında bir de iyi bir termos edinin.Seyahat öncesi kaynatılıp biraz ılıtılmış suyu termosunuza alın.Yanında da küçük şişe su taşıyın (termostaki su çok sıcak gelirse ılıtmak için) Battaniyesini ve alışkın olduğu herhangibir nesne varsa onu da mutlaka yanınızda götürün.İyi yolculuklar


CokBilmis

İlk uçak yolculuğunda kızım 9 aylıktı ama belki işinize yarar bir şeyler yazmışımdır: http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/04/bebekle-ucak-yolculugu-yaplr-m.html

Benim kızım da normalde kucakta asla uyuyamayan bir bebek olduğu halde uçakta uyumuştu, diğer arkadaşların bebekleri gibi.

Size ayrıca bir kumaş sling edinmenizi önerebilirim. Kendiniz de evde basit bir şey hazırlayabilirsiniz. Bebeğiniz çok küçük olduğundan, göğsünüze bağlayıp otururken uyutabilir ve besleyebilirsiniz. Rahatlık açısından; yoksa olmasa da olur.

Arkadaşlar yanınıza sıcak su ve termos alın demişler ama bildiğim kadarıyla uçağa 150 cc üstünde sıvı sokmuyorlar? Ayrıca bence yanınıza bu kadar ağırlık almanıza da gerek yok. Havaalanının içinde zaten her yerden sıcak su bulabilirsiniz. Uçakta da sıcak su, gerekliyse mamayı ılıştırmak için soğuk su servisi yapıyorlar zaten. Siz sadece biberonunuzu ve toz mamanızı yanınıza alın, sıcak suyu her şekilde temin edebilirsiniz.

Bebeğiniz o kadar küçük ki, siz ve babası yanında olduktan sonra, her yer onun için "ev" sayılır :)


lilacblue

Ben de oğlumla 4. ve 5. aylarda 1er saatlik, 6. ayda da 5 saat süren bir uçak yolculuğu yaptım. Kalkış ve inişlerde emzirdim, geri kalan sürede ergo baby kangurusunda mışıl mışıl uyudu. Normalde olduğundan daha sakindi nedense. Yakında bir 5 saatlik uçak yolculuğu bizi bekliyor bakalım 8 buçuk aylık ve çok hareketli bir bebekle nasıl olucak merak ediyorum.


peyibal

Çokbilmiş, uçaklarda bebek mamaları sıvı kısıtlaması dışında tutuluyor, hoş tutulmasa da 150 cc zaten yeterli bir miktar.Hostesten de soğuk su isteyip termostaki suyunuzu mama hazırlayacak kadar ılıtırsınız.Bebeğim küçükken kaynamış su olsa dahi birmediğim bir yerden su kullanmamıştım, tabi bu da herkesin kendi tercihi.Bebeğiniz için en doğrusunu kendiniz bilirsiniz.
İyi uçuşlar.


ruzgarbetulask

ekim de vize alabilirsem oğlum ve annemler ABD ye kardeşimin yanına gitmeyi düşünüyorum,oğlum 18 aylık olmuş olacak,newyork 11 saate yakın sürüyor uçakla vaz mı geçsem çok gözüm korkuyor.Cevaplamak için Üye ol