çığlıklardan kurtulmak istiyorummmmm!!!!!!!!!

knuroz soruyor: 4

oğlum olur olmaz herşeye bağırıyor.günün ilk saatlerinde çekiliyorda son saatlerinde hiç çekilmiyor.sonundaa aramızda kavga çıkıyor bende ona bağırıyorum.(gerçi ben bağırınca o susumuyor ama yinede dayanamayıp bağırıyorum) sonra da kendime niye kızdım diye bağırıyorum.tam bir çıkmazdayım.küçücük oğlumun bağırma huyundan nasıl vazgeçirebilirim.ona bağırdığım için beni  sevmeyecek diye endişeleniyorum , çünkü başkalrının kucağından bana hiç gelmiyor.çok üzülüyorum.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Zelal_

Bence yürümeye başlayınca oğlunuz biraz daha rahatlayacak... Ama bu sefer de sizi yeni maceralar bekliyor olacak :) Ben de aldırış etmemenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum özellikle 1 yaş döneminde, ama bağırdığı için birşeyleri elde edebildiği hissine de kapılmamalı, eğilip onunla sakince konuşarak, göz teması kurarak, ne demek istediğini anlayıp bağırmadan talebini karşılayarak çözüme ulaşmaya çalışmak gerekiyor... Eşiniz de şehir dışında oluyorsa bu kadar bunalmanız çok ama çok normal, kendinizi suçlamadan önünüzdeki maçlara konsantre olmakta fayda var :) Dışarda parkta, çayırda çimende vakit geçirmek de ikinize iyi gelebilir belki...


sevilkonal

bence engellemeye çalışmayın, yapabiliyorsanız ilgisini dağıtın (çok kolay olmuyor ama). sabır sabır yaaa sabır :) 2 yaşında bir çocuk sahibi olarak ve 2 yaş sendromu diye şey varken ben çareyi görmezlikten gelmekte buldum. kesinlikle hiçbirşey etkili olmuyor ve ters tepiyor.


kader_eymen

incelemenizi tavsiye ederim, belki yararı dokunur....http://www.kitubi.com/2010/04/07/bu-cocuga-neden-bagiriyorum-ben/


knuroz

galiba  ortak karar: "sabırlı olmak"   hadi bakalım bana kolay gelsin o zaman
Cevaplamak için Üye ol