ıslak mendil

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


smyy

İlk aylar bende sadece pamuk ve su kullandım. Sonra canbebe ıslak mendil kullandım. ara ara hafif hafif kızarmöalar oluyordu pişik kremi veya vazelin sürünce geçiyordu fakat 15-20 gün önce ciddi bir pişik sorunu yaşadık geceleri açık yatıracak kadar çok pişikti, ve sonra bütün vücudunda kırmızı lekeler çıktı doktorumuz ıslak mendil sürüp sürmediğimizi sordu -ki asla vücudunu diğer bölgelerine ıslak mendil sürmem. doktorumuz bütün ıslak mendiller içerisinde alkol olduğğunu ve bunun bebeklerin cildine zarar verdiğini söyledi. bizde artık poposunu bile sadece pamuk ve su ile siliyoruz ilk başlar zor geliyor ama şuan pamukla veya ıslak mendille hiçbir farklı yok zorluk açısından yani. sizde mecbur kalmadıkça sürmeyin bence.


lina

   ilk doğduğundan itibaren su ve pamuk kullandık sonrasında da yumuşak havluyla kuruladık dışarıda olduğumuz zamanlarda uni baby yenidoğan -su pamuk- olanını kullandık.Şimdilerde uni baby nin diğer mendillerini kullanmaya başladık dışarısı için memnunuz


Aysegul_Yagmur_Irmak

İlk 2-3 ay unibaby yenidoğan, sonrasında johnson's baby, dalin, nıvea soft, evy baby, huggies, gibi birçok marka denedim. Şimdi ağırlıklı olarak huggies kullanıyorum, bunun yanında johnson's baby, nadiren de nıvea soft ve dalin.

Her bez değişiminde de sebamed baby cream ya da johnson's baby pudra kullanıyorum. Pudrada kesinlikle johnson's baby'nin üstüne yok. Gerçi bendekiler Tayland'dan alınmış pudralar ama buradakilerle aynıdır sanırım. Chicco kullandım mesela, çok sert bir pudra, j's yumuşacık. Özellikle yazın pudra çok iyi oluyor nemi hemen alıyor.

Efe'nin annesi peyibal'ın da dediği gibi elinle ya da bir bezle bacak aralarını kurulamak da çok işe yarıyor. Kakadan sonra ben de hep yıkıyordum yazın. Şimdi hem kış olduğu için (soymak, giydirmek zor), hem de artık çok hareketlendiğinden yapamıyorum.


yasemin_ekin

doğumunda unibaby yenidoğan, conrasında da unibaby'nin cotton milk ya da no perfume kullanıyoruz. bEbedor'dan da memnun kalmıştık.Kişisel tecrübem, belli bir markadan çok da şaşmamak. Bir ara Dalin kullandık ve uni baby badem sütlü, kızarıklık yaptı.

Her kakadan sonra mutlaka yıkıyorum, ve kuruluyorum. Her alt değiştirmede bebeyağı sürdükten sonra pişik önleyici krem (uni baby çok memnunum) sürüyorum. 

Geceleri uzun süre altı bağlı olacağından, -eczacı olan annemin hazırladığı zinc oxide temelli pişik kremini sürüyorum. Şimdiye kadar bir pişik rahatsızlığımız olmadı çok şükür.


meycan

biz 6ay kadar sürekli unibaby yenidoğan ıslak pamuk kullandık.
her altını değişitirdiğimizde ıslak kalmaması için kuruladık ve bepanten merhem sürdük.
bugüne kadar hiç pişik sorunumuz olmadı. son 1yıldır da huggies ıslak mendil kullanıyorum.nilberk

biz ilk doğduğunda uni baby kullandık .2 aydan itibaren de huggies kullanıyoruz ve ben doktor pişik kremi isterseniz kullanabilirsiniz (ilk zaman kullanmayacaksınız demişti sanırım ilk 1 ay için) dediğinde nivea baby pişik önleyecisini kullandım ve hala daha kullanıyorum hiç pişiğimiz olmadı ayrıca huggiesler kapaklı oldukları için açık kalıp kuruma yapmıyorlar yanlız el becerisi gelişince mendil kapağı sürekli açılıp kapanıyor bir de aman oynasın diyen dedemizle yalnız bırakınca mendil çok çabuk bitebiliyor :)


elvan

biz doğumdan itibaren unibaby yenidoğan kullandık ve hala kullanıyoruz :) kızım yürüyen koca bir çocuk oldu ama yenidoğan mendilden şaşmıyoruz. sadece su ve pamuk olduğu için içime en çok bu marka siniyor. bulamadığım zaman da johnson's baby kullanıyorum, johnson's baby'yi de paraben içermediği için tercih ediyorum. bir ara geçen yazki hafif pişikten başka pişik olayı olmadı çok şükür. ben kurulamıyorum da. unibaby yenidoğanı tavsiye ederim.


ETA

Biz de uzunca bir süre ( yaklaşık 7-8 ay kadar) sadece su ve pamuk kullandık, daha sonra unibaby yenidoğana geçtik ve çok memnun kaldık. Son 2 aydır Green Babies organik ıslak mendil kullanıyoruz ve ondan da çok memnunuz tavsiye ederim.mucize

İçinde paraben maddesi olan ıslak mendilleri kullanmamanızı tavsiye ederim sevgili anneler. Bu paraben başında bir başka isimle başlayabiliyor "....paraben" gibi. Şu an aklıma gelmedi başındaki kısım. Canbebe ve Molfix'in ıslak mendilinde bu maddeden yok.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hilal, ben bu pudra işini araştırmadım aslında. Geçen yaz kullanmıştım, çok memnun kalmıştım ama tabi sakıncası varsa bu yaz kullanmam.Cevaplamak için Üye ol