Bebeklerde diş gıcırdatması neden olur?

erkisisi soruyor: 7

Uykusunda değil ama gündüz uyanıkken diş gicırdatma huyumuz çıktı? Daha önce tecrübe eden var mı? Nedenleri konusunda fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


iptal_uye

benim kızımda 1 hafta kadar takılmıştı diş gıcırdatmaya. oyun gibi geliyor, değişik geliyor herhalde :)) ya da kaşınan damaklarını kaşımak için damaklarını sıktıklarnıda dişler gıcırdıyor da olabilir. çok uzun sürmeden kendiliğinden vazgeçti.


lugesya

bizde de oldu ama uzun surmedi bıraktı ..


erkisisi

hanımlar çok teşekkür ederim bu da gelir bu da geçer diyorsunuz özetle


Sheeda

evet gelip geçiyor benim oğlum her yeni dişi çıktığında bir kaç gün mutlaka gıcırdatıyor sonra yenisi gelenen kadar unutuyor :) Alışma sürceini böyle geçiriyorlar sanıırm


Burcu

bizde de bir ay önce falan başladı..gün içerisinde ara ara dişlerini gıcırdatırken duyuyorum..bir kaç kez yapma kızım dedim.daha çok yapmaya başladı..şimdi duyunca hiç oralı olmuyorum..


nevamm

evet kızım neva nında üstleri çıktı şimdi ve aynen dediğiniz gibi gıcırdatıyor önemli olan üzerinde hiç durmamak ve uyarmamak, bu bi süreç ve gececekitr.dişhekimi olarakta diyebilirim ki bu gıcırdatma işi uzun süre devam etmediği sürece dişe bi zararı olmaz.:)


Pranayama

Alp de aylardır yapıyor bunu. Biz de üzülüyoruz, pek te üstüne gitmemeye çalışıyoruz. Çünkü neye hayır, şiişt filan desek çok hoşuna gidiyor daha oçk yapıyor. Umarım bir an önce biter..Cevaplamak için Üye ol