Parmakla memenin savaşı

Cielais soruyor: 9

Merhaba,

Oğlum bir süredir emerken araya sürekli parmağını sokmaya başladı. Son bi kaç gündür de 8 saniye meme emiyor, sonra parmağını alıp 4-5 saniye de onu emip tekrar memeye dönüyor. Normalde 10-11 dakikada biten emzirme süreci böyle neredeyse 2-3 katına çıkıyor. Buna benzer birşeyi daha önce yaşayan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


eh_iste

Daha 15 dakika önce yine yaşadık :)
Kafasını çevirip parmaklarını emmeye başlıyor sonra tekrar memeye dönüp emmeye devam ediyor :)
Ama çok açken, emip uyuyacaksa ve geceleri yapmıyor. Oyun oynuyor sanırım kendince :)


neretva

Süt gelmesini istemiyor olabilir. Benim oğlum da emmeye çok düşkündü ama bazen emer emer süt geliyor diye kızardı. Böyle çocuklarda emzik bence mantıklı. Diğer taraftan 4. aydan sonra emzik kullanmayı çok da doğru bulmuyorum. Parmaklarını emmesinde bir sakınca yok. Kesin geçici bir dönemdir. Çok yakında eskisine döner. Kaç saatte bir emziriyorsunuz? Artık 3-4 saatte bir emebilir. Artık elini ağzına götürmesi açlık belirtisi değil. Yani her seferde aç diye düşünüp emziriyorsanız ondan da olabilir. Son olarak dişleri kaşınıyor olabilir. Belki onları kaşımaya çalışıyordur.


Cielais

Eh-işte, demek aynı şeyleri yaşayan varmış diyerek az da olsa rahatlattınız beni :)

Emzik denedim ve almadı. Aslında çok da ısrarcı olmadım, sonrasında da zaten parmak emmeye başladı. Emme düzeni 3 ila 3,5-4 saate kadar değişiyor. Tracy Hogg'un önerdiği gibi yavaş yavaş 4 saatte bir emmeye alıştırmaya çalışıyorum. Aslında kendisi çok memnun gözüküyor, ben sıkılıyorum diye çok da sorun etmesem de istediği gibi devam mı etse acaba?


Cielais

Dişleri kaşınıyor olabilir hakikaten, hama genelde kaşımak için işaret ve orta parmağını ağzına alıp çiğniyor. Ama emerken baş parmağını ağzına götürüyor. Sanki biraz ağzına yemek atıp üstüne de çaydan yudum alır gibi parmak emiyor :)eh_iste

Oğlumda emzik almadı ve emme refleksi fazla. Herhangi bir diş belirtisi yok şuanda.
Benim gözlemime görede keyif yapıyor, çok açken biraz doyana kadar yapmıyor, gece yapmıyor,uyuklayacaksa yapmıyor. Gündüz bazen öyle parmak emiyor bazen gülmek için bırakıp geri dönüyor biraz şımarıyor gibi :)


Cielais

Evdeyken çok sorun değil yine de ama dışarıda emzirirken ya da evden çıkmadan emzirirken çok sıkıyor :)


eh_iste

:)
Dışarda hep arabada hareket halinde oluyoruz, sallana sallana gidiyor emiyor sorun olmuyor.
Evde birkaç gün arada emmek istemedği dönemler olmuştu ozamandan bu yana hep aynı odada, bazen perdeleri çekip duvara dönük emziriyorum. Bakacak şımaracak şey bulamıyor :)
Keyfi emmelerinde normal ışıkta emziriyorum, benim oğlum sık emiyor 3.5-4 saat asla duramaz gecede dahil :)


didemehmet

benim oğlumda 3 4 aylıkken parmak emmeye başladı, bu yüzden de meme emmesi azaldı. dr umuz emzik ver dedi ama emziği parmağı ile dışarı atıp parmağa devam ettiği için vermedim. 2 yaşına kadar problem yokmuş parmak emmesi durumunda diş hekimine de danıştım. bir de bizim ki genetik çıktı babası da emmiş:(( ara ara azalsa da hala emiyo oğlum maalesef:(( ama çok şey yaptım, çorap geçirdim eline eldiven giydim vb emeceği varsa emiyor inatlaşmamak lazım...
Cielais

Başka zamanlarda istediği kadar emsin, acele dışarı çıkmam gerektiğinde veya dışarıda emzirirken zor oluyor çok :)


Cevaplamak için Üye ol