1 yaş kontrolünde astigmat

gizemfiliz soruyor: 5

merhaba.kızımın 1 yaş kotrolünde doktorumuz astigmatı sınırın biraz üzerinde dedi.6 ayda bir kontrole gitmemiz gerekliymiş.böylw bi sorunla karsılasan anneler varmı?hastalıgın ilerlemesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ipekkusgoz

Biz de bende astigmat oluğu için 1 yaş kontrolünde göz doktoruna muayene olmuştuk . O zaman evet bir risk var , numaraları bunu gösteriyor demişti doktor ve 6 ay sonrasına tekrar çağırmıştı. 2. muayenede göz numarasının fizyolojik değerlere yaklaştığını söyledi ve bir sonraki kontrolünü 1 yıl sonra istedi. İnşallah bu şekilde devam eder,ilerleme değil de gerileme olur diye dua ediyorum şimdi. İnşallah sizde de böyle olur.


MCA

1 yaş kontrolünde göz muayenesi olduğunu bilmiyordum. bendede miyop astigmat var :s  yani bunu söylemeli miyim, yoksa göz muayenesi bir rutin mi?


ipekkusgoz

Ben rutin diye biliyorum.


ozgu_naz

benim doğuştan hipermetrop astigmat var.kızımda da var göründü 1 yaş kontrolünde.sene de bir tekrar istedi doktorumuz.ayrıca miyopta var.ama bebeklerde belli bir yaşa kadar bu 3nün de olacağını,kontrollerde seyri takip edeceğini söyledi


ozgeoyku

4 aylikken farkli bir isik yansimasiyla gittikk goz dktoruna tumordn sphendi drmuz ve cok sukur sadece gorme ksuru oldugunu henuz kucuk oldugu icin numarasinin bilinemeyecegi ve cok ileride olsa buyudukce kusurun azalacagini soyledi hala her ay kontrllere gidiyorz genetik kismida var tabi bende de miyop astigmat var:-(Cevaplamak için Üye ol