Bebeğiniz hangi elini daha çok kullanıyor?

msl2014 soruyor: 8

Kızım herhangi bir nesneye bazen iki eliyle bazen de sağ yada sol eliyle uzanıyor ama sanki oynarken yada uzanırken sol elini daha çok tercih ediyor gibi..Belki bu aylarda net olarak belli olmaz ama bu solak olabileceği ile ilgili bir sinyal olabilir mi, sizin bebeğiniz bu konuda nasıl davranıyor?


Bu soruyu cevapla


8 Cevap


sinemmom

Evet.

Biz su anda solagiz.


babu

Bu kadar kucukken belli olmaz. 1 yas oncesi iki elini de ayni seviyede kullanmasi bekleniyor, birini cok agirlikli kullaniyorsa bir sorun mu var diye degerlendirmek gerekiyor demisti norolog ama sizin yazdiginiza gore ikisini de kullaniyor. Sizin gozlemlediginiz belirsiz tercih tesaduf olabilir.


m_eymen

Benimkisi de her ikisini kullanıyor ama daha çok sol kullanıyor. Hatta topa bile sol ayakla vuruyor


msl2014

Bebeğiniz 7 aylık mı?m_eymen

benimki 7 buçuk aylık


msl2014

Topa vururken demişssiniz ya maşallah büyümüş sizinki benim de 6.5 aylık oldu..Ben solağım her iki eliyle oyuncağını ağzına götürüyo ama sonrada sola alıyo acaba mı dedim, erken sanırım solak demek için ama bazen bebekler erken sinyaller verebiliyomuş:)selencem

Oğlum da 1 yaş öncesi ikisini de kullanıyordu ama sola meğilli gibiydi. Sağak oldu :) bence iki tarafı da kullanıyorsa çok takılmayın :)


sefemu

kızım hep sol elini kullanmaya daha yatkındı.. hala da öyle.. sol eliyle kalem tutuyor, yemek yiyor.. solak yani bundan sonra da değişeceğini sanmıyorum..


Cevaplamak için Üye ol