çalışan anne devlet anaokulu tatil mevzu

mustafamami soruyor: 6

eveeeet sonunda evimize yakın çok içimize sinen bir devlet anaokulu bulduk. hem de şu an verdiğimizin üçte biri fiyatına... şu an izinli olduğum için ben getirip götüreceğim. 8:00-16:00 arası kalacak orada... fakat çalışmaya başladığımda ne yapacağımı bilmiyorum. çalışma saatimi ayarlayabileceğim bir iş yapıyorum. küçüğü de kreşe verip ikisini ayarlayabilirim. 


önümdeki en büyük soru işareti şubat tatili ve yaz tatili... çalışan anneler okul öncesi ufaklıklarla ilgili ne yapıyorsunuz?  


Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ema_emine

Ya bakıcı tutacaksınız tatilde yada özel kreşe gidecek.Yada aile fertlerinden biri bakacak😳😳


guta

Hemen hemen her özel kreşin yaz okulu oluyor. Onlara gidiyorlar. Ya da anneanne babaanne bakıyor. 


cancun

kreşi normal okul tatillerini yapıyor. bakıcısıyla kalıyor kreş tatilken hastayken, gitmek istemediğinde vs.


mustafamami

çok sağolun. babaannemiz uzakta ve gelmesi mümkün değil. ananemiz de demans hastası :( 

bize iki haftada bir temizliğe gelen bir yardımcı hanım var. aynı sitedeki başka bir eve gidiyor haftaiçi her gün öğlen 13 gibi gidiyor, evi derleyip topluyor, çocukları karşılıyor anne gelene kadar gözkulak oluyor... belki biz de öyle birşey yaparız artık... yaz tatilinde de yaz okulu vs, gelecek yaza kadar buluruz bir çözüm inşallah... çalışan annenin işi zor valla kolay gelsin hepimize...   


Fethiyeli

Merhaba bende aynı durumdayım şuan bir bakıcımız var fakat ne zamana kadar bakar bırakınca ne olur bilemiyorum.yeni birine güvenmek de çok zorlar kreşlerde ne kadar güvenli o kadar karışıkki.


mustafamami

ben çalışıyordum mecburdum ama bakıcı yerine kreş tercih ettim. aradım taradım işe yakın ve 2 yaş altı bebek alan tek yeri bulmuştum. 13 aylıktan beri hala aynı yere gidiyor. kreşe başladıkları ilk sene biraz hasta oluyorlar. ateşi olmadıkça yollamıştım ben. ateşi varsa kalmıştık mecburen evde... iyi yanları da var sevmediğim yanları da, ama yapaak birşey yok, tek bir yetişkinle evde kalmasındansa bunu tercih etmiştim... pişman değilim :) memnunsanız düzeninizi değiştirmeyin derim. mecbur kalınca herşey yoluna giriyor merak etmeyin... 
Cevaplamak için Üye ol