Emzirmeye dvm eden, 18 ay civarı bebeği olan anneler

MELEGIM___ soruyor: 2

Merhaba

Ben bebeğimin doğru beslenmesini önemsiyorum. Kızım 17 aylık ve anne sütü almaya dvm ediyor... Bunun dışında az tuzlu ve az tatlı gıdalar almasına özen gösteriyorum.akşam ise hala hazır mama veriyorum tok tutsun diye.tahıllı sütsüz gece maması. Dr.umuza danışmadım. Sizin bilgileriniz nasıl ve nasıl davranıyorsunuz. Buna rağmen gece bi 3 kez kalkarız. Emer ve uykuya dvm...

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


rabisceren

Cevpları okumadım.bence mamaya hiç gerek yok zaten hem emiyomuş hemde ek gıda veriyosunuz.ben 2 yaşına kadar emzirdim ve hiç mama vermedim. memeyi kesmediğiniz sürece gece emmek için uyanacaktır .açlıkla alakası olduğunu düşünmüyorum alışkanlık sadece,sonuçta doğduğundan beri emiyo.


Annegozuyle

Kızımı 30 ay, oğlumu 27 ay emzirdim. Hiç mama vermedim ikisine de. Ek gıda sonrası akşam yemeklerine henüz başlamadığımız dönemlerde emer uyurlardı. Sonra akşam yemeğine başladılar çorba vs.  Mamaya hiç gerek yok emen bebek için. Ayrıca büyüdükleri dönemde mesela hasta olup iştahları olmadığında günlerce sadece emerek durdukları da oldu. Hastalığı da daha kolay atlatmalarına yardımcı olduğunu düşünüyorum. 


Gece emmeleri beni yormaya başladığında birkaç gün zorlu bir uğraştan sonra suya alıştırmıştım. Hala geceleri kalktıklarında su içer uykuya dönerler.

Emzirmak güzel, mümkü olduğunca uzun emzirmeniz dileğiyle. Ben şimdiden özledim:) / 4-5 ay oldu bırakalı.
Cevaplamak için Üye ol