Kahvaltı sorunu

defdef soruyor: 9

Kızım Defne kahvaltıdan hiç hoşlanmıyor. Ballı pekmezli kahvaltı serisinin neredeyse tamamını denedim. Değişik markaları da denedim. İçine yumurta, bebek ekmeği, süt ve peynir koyarak mama kıvamında hazırlıyorum, daha tabağı görür görmez midesi bulanıyor. Buna karşın oturup, lokma lokma peynir, ekmek, bal, zeytin de yemiyor. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Ne yapmak lazım?


Şunu da ekleyeyim. Kahvaltıda yayla çorbası veya şehriye çorbasını görsün, çok mutlu oluyor, devamlı öpüyor beni :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Nurdan

bol kaşarlı tost (parmak parmak doğranmış), peynirli omlet, yumurtalı ekmek  gibi şeyler denedin mi? Belki de bu tür şeyleri sever... Zeyno sürekli aynı şeyleri yemekten sıkılıyor; o zaman hemen menüyü değiştiriyoruz...


defdef

nurdancım hemen deneyeceğim, insanın bazen aklı duruyor. halbuki gündüz bizim yediğimiz herşeyden yiyebiliyor. süt içmeyi de sevmediği için ittiriyordum bu kahvaltıyı. ama gördüm ki zorlayınca da olmuyor.


Damla

Bence çorba da süper (ben de kahvaltıda çok severim de). Hangi öğünde olursa olsun çorba görünce sevinen bir çocuk çorba içmeyi hak ediyordur bence :) Çorbanın üstüne biraz da meyve ya da kuru meyve yerse ne ala.

Bir süre sonra kahvaltılıkları yine denersin, dönemseldir mutlaka, üstüne giderseniz daha çok soğuyabilir. Birlikte kahvaltı ederken sizi görmesi iyi olur.


defdef

damlacım ve peyibalcım, cevaplarınız için teşekkürler. dediklerinizi deneyeceğim.ayrıca verdiğin linki de okuyorum peyibal :)YesilAnne

Defdef ben de daha önce kahvaltı ile ilgili bir soru sormuştum;

http://www.nurturia.com.tr/questions/743de32f-1a09-49fa-b573-9cdc0175a7b2/1/bebeginize-nasil-bir-kahvalti-hazirliyorsunuz-

burada Nurturia Anneleri çok güzel kahvaltı örnekleri yazmışlardı. Alternatif açısından okumanda fayda var. Sevgilier.


defdef

hepsini okudum yesil anne, çok teşekkür ederim. inşallah alternatifler arasından seveceği bir şeyler buluruz


Figen

Krep verebilirsiniz.
Krepte süt var yumurta var aynı anda her ikisini de alır.

Aynı şekilde arkadaşlar da yazmıslar yukarıda; yumurtalı ekmek, omlet, tost tarzı da hoşuna gidebilir.
Muhtemelen yavrunuz bulamaç tarzdan hoşlanmıyor.
Süt içmiyorsa farklı yönden desteklenebilir, yoğurt gibi, sütlü çorba gibi vb. siz daha iyi bilirsiniz gerçi yavrunuzu.

Cocuklara yemek yedirmek gercekten cok zor,
sevgiler,


snotra

Bence çorba da çok iyi bir kahvaltı alternatifi. Bir kere çok besleyici, hazmı da kolay... Ben çocuklara  kimi zaman çorbayla -içine peynir, yumurta katarak- kahvaltı yaptırıyorum. Özellikle tarhana ve şehriye çorbaları.. Kızınız artık abla olduğu için damak zevki gelişmiştir. Bulamaç bize ne kadar lezzetsiz geliyorsa onun için de öyledir. Bence kahvaltı mamaları ve bulamaç yerine sizin yediğiniz tost, omlet, çorba vb. yiyecekleri istiyordur.


ADA

Çorba seviyorsa süper bence. Benimki de en çok tarhana çorbasını seviyor kahvaltıda. Baktım normal kahvaltı yemeyecek, çorbayı yapıveriyorum hemen . Yumurta sarısı, peyniri ve 1 dilim ekmeğini de içine ufalıyorum. Bayıla bayıla yiyor. Hem yumurtası, peyniri eksik kalmıyor hem de mutlu oluyor. Sevdiği şeylerin içine katmayı doktoru önermişti bize, çok da faydasını gördük. svg.


Cevaplamak için Üye ol