fazla mı alıngan oldum :(

ukba soruyor: 8

29 haftalık gebeyim. Eşim çok ilgili ama yine de zaman zaman bütün yükü kendi omuzlarımda hissediyorum :( Bu çok zor bir süreçmiş doğrusu. Bugüne kadar birkaç problem yaşadım gebeliğim ile ilgili. Son olarak da OGTT değerlerim yüksek çıktı. Diyete başlayacağım sanırım. Garip... Ben herşeyin yolunda gideceğini düşünüyordum oysa.  Daha önce bir arkadaşımda çıkmıştı gestasyonel diyabet ama benim başıma geleceğini hiç düşünmemiştim, insan kendini görünmez zırhlarla kuşatılmış sanıyor. Dedim ya hamilelik zor bir süreçmiş...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


merve_nisa

canım hiç merak etme sen alıngan değilsin hormonların verdiği bir durum bende aynı şekilde senin gibiydim hatta doğumdan sonrada bi süre devam etti inan bana senin yapacağın tek şey sakin olmak ve bebeğinin tekmelerini hissedip mutlu olmak. diyabete gelince bendede şeker çıktı neler yaşadım diyet yetmedi insülin oldum derken üstüne erken doğum riski yaşadım ciğer geliştirici iğneler serumlar derken çok şükür 39 haftada doğum yaptım şimdi kendime okadar çok kızıyorum ki boşuna stres yapmışım ne oldu rabbimin dediği oldu ve sağlıklı bir kızım oldu inan hamilelik çok güzel duygu tadını çıkar.eşler hep öyle değişmiyor ..


dildade

kesinlikle cancere katılıyorum bende aynı durumdaydım hatta son bir ay eşimi bırakıp annemin yanına gittim bunlar geçici duygular bebeğini kucağına alınca hepsi bitecek onu beraber büyütürkende birbirinize daha sıkı kenetleneceksiniz insan hamileyken aklına normalde gelmiycek bi dolu şey geliyor çünkü hormonlar sürekli dalgalanıyor inanki hepsi güzel bi şekilde sonuçlanacak sana kolay doğumlar ve sorunsuz bi lohusalık diliyorum


perihan

Herşey zaten yolunda, gebelik şekeri üstesinden gelinebilen bir rahatsızlık, biraz dikkatle atlatacaksınız. Ne güzel, en azından farkındasınız, ona uygun tedaviyi uygulayacaksınız, ya dikkatten kaçsaydı? Siz annesiniz ama eşiniz henüz baba değil, ben öyle görüyorum, abuk subuk şeyleri kafaya takıyoruz ama bunların hepsi bebeğimizi etkiliyor. Şekeriniz de var madem, moralinizi yüksek tutun.


ritalar

perihan'ın dediği çok doğru. moral direk şekeri etkiliyor. bende de gebelik şekeri var. 2 ay önce ortaya cıktı ve rejime basladım iyiki de cıkmış aslında. şimdi çok seviniyorum cunku diger gebelere göre bihayli az kilo aldım, zindeyim, yürüyüşlerimi elden geldiğince düzenli yapıyorum. , yoganın da cok faydası oldu.
diyabet beslenmesi cok zeckli aslında... sadece beyaz undan şekerden ve yagdan uzak duracak ve büsürü ara öğün yapacaksın.

bebeginin çok sağlıklı doğacagına eminim. sorunlu doğum yaşanma ihtimali 1 hayli az artık. sen moralini çok bozma ve terapi niteliğinde aktiviteler yap. ben mesela fiziksel performans insanıyımdır. oturup durursam depresyona girdim felan sanıyom. belki senin de böyle kritik 1 yönün vardır.  moral bebişini ve sekerini çok etkiler inan bana. kötü 1 haber alıp cok üzüldüğüm 1 gün normal beslenmeme ragmen 120 yi gecmemesi gereken sekerim 170 olmuştu..ritalar

eşler de bazen azıyla kuş tutsa yaranamıyo. garipler doğumdan sonra da böyle salak gibi dolancaklar etrafta. psikologlar bile babalara kendilerini duygusuz sanmamaları gerektiğini, zaten oldugundan daha fazla duyarlı olamayacaklarını söyleyip rahatlatmaya çalışmaktalar.

*** eskilerin deyişiyle, koy g.tüne rahvan gitsin... hayat cok da ciddiye almaya gelmiyoo...


ukba

:) Arkadaşlar çok tatlısınız. Bugün daha iyiyim ben de. Aslında dediğiniz gibi bir yönden iyi oldu, yemek düzenim ve egzersiz programım düzene girecek inşaallah. Eşimin hakikaten bir suçu yok garibim. Allah sizin bebeklerinize de sağlık sıhhat ve güzel bir hayat versin inşaallah. Hepinizi öpüyorum :)


1g

Tamda Ukba'nın yazdığı duygunun içindeyim. Gece mutsuz yattım sabah aynen kalktım. Ne iş ne ev ne bebek... İçimde kocaman bir sıkılmış hissi ve 'neden herşeyi ben yapıyorum' duygusu patlama yaptı yapıcak.

Haftaya dr. kontrolüm ve şeker testim var; geçen ay 4 kilo birden almıştım ve bu ayda kilo sorunu çıkıcak diye yediklerime daha da dikkat ediyorum. Bakalım haftaya neler olucak... Paylaşımlarınız için teşekkürler anneler :)


1g

Eşime ya da aileme ,iş arkadaşlarıma bende farklı davranmıyorum. Sadece dönemsel bir ''ooff'' geliyor ve içimde yaşayıp aşıyorum :) Mesela bugün süper keyifliyim :)

Annede olurum, kariyerde yaparım, eviminde üstesinden gelirim enerjisiyle doluyum :)


Cevaplamak için Üye ol