Gece uyanınca emziriyor musunuz?

sadeceanne soruyor: 2

Merhaba, 7 aylık oğlumu geceleri uyanınca emziriyorum. Uyanmışsa ve meme vermiyorsam bazen unutuyor, çoklukla ağlıyor, kızıyor... Ama artık kabul ediyorum ki, aç değil, sadece emmek istiyor. İstemeden uyku nesnesi oldum galiba? Sizce kaç aylığa kadar sürer gece uyanmaları? Rezene vermek işe yarar mı? Ağlatma ve yatır/kaldır yöntemlerine başlamaya cesaret edemiyorum...

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


balbocegim

benimde kızım 6. aya yaklaşıyor. ben gece her uyandığında emziriyorum. benimki malesef emzik almıyor. gece vermeye kalksam eminim  çok ağlar. emziği sadece bebek arabasında ya da arabada kabul edebiliyor. 
sadeceanne bu soruyu soralı 3 ay olmuş. merak ediyorum hala gece emziriyomu. daha deliksiz uyuyormu bebeği. biz 10 aylık olduğunda nasıl olcak çok merak ediyorum. blogcuanne doktorunun bu olayı bebeğin alışkanlığı olarak tanımlamış. umarım benimki alışkanlığa dönüşmemiştir. 


sadeceanne

Arkadaşlar hemen özetleyeyim bizdeki son durumu.. Biz önce geceleri babamızı yolladık odaya, ilk iki gece mıkladı beni istedi, ama sonra babanın kucağında uyumaya başladı. Ardından ise babanın kucağa bile almasına gerek kalmadan, emzik, pışpış ve müziğiyle dalmaya başladı.. Çünkü bizdeki emzirme artık 1.5 dakika sürüyordu, belli ki açlık değildi.. Ardından ise kendi kendine uyumasını tekrar öğrettik (çünkü bir ara yapıyordu). İşin güzeli, kendi kendine uyumayı öğrenince artık gece hiç uyanmamaya başladı :) Biz de O da tüm gece uyuyabilir olduk... Herkese sevgiler.
Cevaplamak için Üye ol