60x120 bebek karyolası kullanışlı mı?

arfe soruyor: 3

merhaba ben 29 haftalık hamileyim ve doğacak oğlumuz için bir oda hazırlıklarına başladık.
 
Ona gidip, tam bir bebek takımı almak yerine kendimiz bir şeyler oluşturmayı tercih ettik ve sadece bebekkken değil  daha uzun süre kullanabilmesi için  ikeadan ilerdede kullanabileceğib bir dolap aldık.
ikeadan aldığımız dolap şifonyerleri kendi hazırladığımız stickerlarla süsledik. oldukça sevimli oldu.

 sadece yatağı nasıl alacağımızı kafamızda netleştiremedik. aslında çevremizde bize kendi sepet beşiğini verecek bir tanıdığımız var. sanırım o beşikle 4-5 ay idare ediyorsun. ben pek acele etmeyelim 4 ay sonra yatak alırız derken  mothercare in outletinde 60x120 lik karyolaları gördük hemde oldukça ucuza da olunca  birden hoşumuza gidip satın aldık!

aldık ta şimdi düşünmeye başladım o karyola bize 2 sene içinse ve bizim zaten sepetimizde varsa yani 1.5senelik yatak mı aldık. eşim bir de ona İşbir den anti alerjik yatakda almak isitiyor.onun alerji problemi olduğundan bebeğinde olma ihtimali var. yatağın fiyatıda aldığımız beşikten pahalı:) biz ucuz bulduk derken mantıksız mı iş yaptık acaba?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yuksel_

merhaba, olmuş bitmiş birşey için pek kafanızı yormayın derim tabii ama, 70*140 lar bize daha mantıklı gelmişti yatak alırken, daha uzun süre kullanabileceğini düşünerek. ama yine de, 120 cm civarına yaklaşık  5 yaşlarında geldiklerini düşünürseniz yine de aldığınız yatağı en azından bir 3-3.5 sene kullanırsınız diye düşünüyorum.


yesims

benim kizim 2 yasinda ve hala cok rahat bir sekilde 60X120 lik yatak kullaniyor, saniyorum 1-1,5 sene daha kullanir bu yatagi.


arfe

yanıtlarınız için teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol